Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Medale i puchary dla młodych sportowców i działaczy Polonijnych

Główne zdjęcie
Fot. z uroczystego otwarcia igrzysk

Blisko pół tysiąca młodych polskich sportowców z Litwy. Białorusi, Ukrainy, Łotwy, Estonii, Rosji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych rywalizowało podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu w Łomży XI Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. W piątek oficjalnie zakończono Igrzyska wręczając najlepszym drożynom medale i puchary. Specjalną nagrodę, puchar za postawę fair play ufundowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego otrzymała drużyna siatkówki z Awiżeni na Litwie.

Młodzież z tej miejscowości od wielu lat intensywnie współpracuje z młodzieżą szkół z Macierzy – podkreśla Czesław Rybicki, z Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży, które organizowało Igrzyska. - Drużyna rywalizowała we wszystkich polonijnych igrzyskach młodzieży szkolnej w duchu fair play, będąc zawsze  wzorem sportowego zachowania na arenach igrzysk i poza nimi. Puchar w imieniu Prezydenta RP wręczył Tadeusz Rożej.

W tym roku rywalizowano w 11 dyscyplinach sportowych: lekkiej atletyce, piłce nożnej, siatkówce dziewcząt, minikoszykówce chłopców, tenisie stołowym, karate, zapasach, strzelectwie sportowym, pływaniu i szachach i bezpośrednio po finale rozgrywek w każdej dyscyplinie wręczano medale za wyniki w rywalizacji indywidualnej (wyniki w załączniku). W piątek, podczas oficjalnego zamknięcia Igrzysk wręczono puchary za rywalizację drużynową, pamiątkowe puchary za uczestnictwo i nagrody.

Podczas tej samej imprezy za wybitne zasługi dla Polonii i Polaków zamieszkałych poza Polską zasłużonych działaczy wyróżniono medalami Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Złoty medal otrzymał o. Jan Bońkowski – kapucyn, który ponad 20 lat przepracował na Białorusi jako duszpasterz i kapelan harcerzy. Złoty medalem otrzymał także Franciszek Szumski, trener siatkówki z Litwy, a brązowy medal przyznano Jerzemu Witkowskiemu, trenerowi lekkoatletyki z Łomży, organizatorowi igrzysk od ich pierwszej edycji.

Jak podsumowują organizatorzy Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w dotychczasowych edycjach igrzysk udział wzięło ok. 10.900 uczniów - sportowców, w tym ok. 5486 spoza kraju.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę