Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Siłacze z Łomży

Główne zdjęcie
Zbigniew Turowski

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Siłowni ZIBI podczas odbywających się w Rybniku Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc. Zbigniew Turowski w kategorii wagowej do 90 kg w grupie masters do lat 50 zajął pierwsze miejsce w w trójboju siłowym z wynikiem 762,5 kg (wyniki w poszczególnych bojach przysiad: 332,5 kg, ława: 170 kg, martwy ciąg: 260 kg.) Na tych zawodach Zbigniew Turowski poprawił rekord świata o 2,5 kg w przysiadzie, który wcześniej wynosił 330 kg i należał do Austriaka H. Buhla. W trzecim podejściu Zbigniew Turowski wykonał przysiad z ciężarem 350 kg, lecz głosami sędziów 2:1 podejście zostało spalone.

W zawodach wystartowało także kilku innych Łomżan. Krzysztof Klimaszewski w wyciskaniu sztangi leżąc w kat. wag. do 82,5 kg w grupie submasters zajął drugie miejsce z wynikiem 160 kg.
W tej samej konkurencji w kat. wag. do 100 kg w grupie juniorów do lat 23 trzecie miejsce z wynikiem 177,5 kg zajął Szymon Wykowski, a Marcin Dziubiński w kat. wag. do 90 kg w grupie seniorów zajął piąte miejsce z wynikiem 180 kg.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Adrian Lipiński z ZSMiO nr 5 w Łomży, który w trójboju siłowym w kat. wag. do 60 kg w grupie juniorów do lat 19 zajął pierwsze miejsce z wynikiem 420 kg (przysiad: 120 kg, ława: 130 kg, martwy ciąg: 170 kg). Adrian ustanowił nowe rekordy świata w poszczególnych bojach i całym trójboju siłowym, zajął także pierwsze miejsce open wśród juniorów do lat 19. Ten sam zawodnik zajął także pierwsze miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc  z wynikiem 130 kg.
Karol Gugało z Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży w trójboju siłowym w kat. wag. do 75 kg w grupie młodzików do lat 17 zajął pierwsze miejsce z wynikiem 440 kg (przysiad:130 kg, ława:110kg, martwy ciąg 200 kg). Gugało zajął także pierwsze miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc z wynikiem 110 kg.

Wymienieni sportowcy trenują pod okiem trenera Zbigniewa Turowskiego.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę