Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Grygo znowu na podium

Główne zdjęcie
Na podium M30 Paweł Grygo I m i Krzysztof Lewandowski III m

Paweł Grygo z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża zajął drugie miejsce w rozgrywanym po raz 11. Półmaratonie Hajnowskim. Na metę przybiegł 3 sekundy za zwycięzcą. W tym roku biegacze liczący na rekordowe wyniki na wyjątkowo szybkiej trasie z Białowieży do Hajnówki przegrali rywalizację z upałem. Temperatura na starcie oscylowała w granicach 30 stopni i już po trzech kilometrach biegu wszyscy wręcz „płynęli”.

Na zdjęciach z napisem pozdrawiam Mariusz Niziński - uczestnik wszystkich hajnowskich półmaratonów.
Na zdjęciach z napisem pozdrawiam Mariusz Niziński - uczestnik wszystkich hajnowskich półmaratonów.

Mimo, że trasa biegu w 80% swojej długości poprowadzona jest przez środek puszczy dającej biegaczom upragniony cień, to większości osób trudy biegania w wysokiej temperaturze dały się bardzo mocno we znaki. Wyniki zawodników z czołówki odbiegają jednak znacząco od rekordów tras jak też trudno byłoby znaleźć wśród uczestników jakikolwiek rekord życiowy.
Wśród mężczyzn od samego początku na czoło biegu wysunęła się trójka zawodników, którzy między sobą podzielili miejsca na podium. Najszybciej na mecie z czasem 1:13:26 zameldował się Michał Markowski z MKS Pogoń Siedlce. Drugim miejscem zadowolił się Paweł Grygo z Prefbet Śniadowo-Łomża 1:13:29,  a trzecie na podium przypadło Maciejowi Łucykowi z InterSport TEAM Poznań (1:14:15)
W tych tropikalnych warunkach dobrze wypadli także inni łomżanie. 7. miejsce zajął: Andrzej Godlewski (M20 –V m), 8. Krzysztof Lewandowski (M30 – III m), 11. Dariusz Szymański (M40 – III m), 26. był Mirosław Bączek (M40 – VII m), a 36. Eugeniusz Ruszczyk (M50 – III m). Poza tym wystartowali także Krzysztof Grygo (M50- V m), Mariusz Niziński (M50-XII m), który jako jeden z nielicznych ma zaliczone wszystkie 11 biegów półmaratońskich w Hajnówce, oraz Jacek Dłużniewski (M30 – XXXI m).
W kategorii kobiet wystartowała tylko jedna nasza reprezentantka Sylwia Cymek, która w kategorii K30 znalazła się tuż za podium.

W tej kameralnej imprezie zawody ukończyło 260 osób, którym udało się zgłosić bo liczba chętnych była trzykrotnie wyższa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę