Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 401

W Łomży będzie... Real, Tesco i Castorama...

Na razie w Łomży królują Biedronki, Stokrotki i Kaufland. Już niedługo ten obraz handlu w mieście ma się zmienić. Do Łomży już podążają najwięksi gracze runku. Jeśli zapowiedzi się urzeczywistnią, w przyszłym roku swoje hipermarkety otworzą u nas Real, Tesco i Castorama... Wszystko dzięki (albo przez) dwie duże galerie handlowe, których budowa ma ruszyć jeszcze w czerwcu, a otwarcie obu zapowiadane jest przed przyszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

„Operatorem hipermarketu w powstającym Centrum Handlowym Galeria Narew w Łomży będzie hipermarket Real” - podał tuż przed świętami Wielkiej Nocy Zarząd Galerii Narew sp. z o.o.. Galeria na powstać na terenie dawnych zakładów bawełnianych w Łomży. Inwestor pozwolenie na budowę ma już od ponad roku, ale jeszcze jak do tej pory nic, albo niewiele, poza zapowiedziami można zobaczyć. Jerzy Wierzbowski, prezes spółki Galeria Narew, zapowiada, że prace ziemne ruszą jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Jak mówi, obiekt, który będzie miał gigantyczną powierzchnię handlową rzędu 44 tys. metrów kwadratowych, jest już skomercjalizowany (czyli ma umowy na wynajem powierzchni) w 80%. Niemal 1/4 powierzchni Galerii - 10000m2 -  ma zająć hipermarket Real, który na półkach swoich hipermarketów ma ponad 45 tys. artykułów spożywczych, drogeryjnych i przemysłowych.
- Bardzo zabiegaliśmy o tego najemcę. Łomża jest pierwszym, poza Zgorzelcem, miastem tej wielkości w Europie w której Real otworzy swój hipermarket – podkreśla Wierzbowski.
Poza Realem, drugim głównym najemcą ma być hipermarket Castorama. Podobnie jak Real ma zająć w łomżyńskiej galerii 10 tys. m2 powierzchni. Castorama to sklep z materiałami budowlanymi, dekoracyjnymi, narzędziami, katalogiem produktów do aranżacji i wyposażenia wnętrz, jak i wszystkiego co potrzebne jest na działce i w ogrodzie. Już wcześniej informowano o podpisaniu umowy z siecią H&M, która także ma mieć swój sklep w Galerii Narew.
Cała inwestycja szacowana jest na około 62 mln euro. Jerzy Wierzbowski podaje, że finansowanie tej inwestycji już jest zapewnione, ale na razie nie podaje jak nazywa się inwestor.
- Będzie to duży europejski Fundusz, który dopiero wchodzi do Polski – mówi Wierzbowski, dodając, że jego nazwę, a także nazwę głównego wykonawcy (ma być to firma z regionu) poda za około dwa tygodnie.
Prace ziemne na dużej, dziś pustej działce na której jeszcze dwa lata temu stały hale dawnej Łomżyńskiej Fabryki Przemysłu Bawełnianego „Narew”, mają ruszyć – według słów prezesa – jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.
Mniej więcej w tym samym czasie z robotami ma ruszyć także Galeria Veneda, która planowana jest u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Veneda ma być jednak ponad dwa razy mniejsza niż Galeria Narew. Jej powierzchnia handlowa to „zaledwie” 16 tys. m2. 
- Klienci będą mieli do dyspozycji 80 sklepów - w tym foodcourt oraz hipermarket Tesco (7,5 tys. m2 powierzchni) – zapowiada Wojciech Gepner, rzecznik prasowy firmy Echo Investment, która  ma zbudować tę galerię.
Na początku kwietnia, po wielu latach prób i wysiłków, firma uzyskała pozwolenie na budowę obiektu.
- Pierwsze prace ruszą po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę. Będzie to przygotowanie terenu - m.in. wycinka drzew, usunięcie kolizji linii energetycznych. Realizacja obiektu rozpocznie się latem 2011 roku. Całość ma być gotowa w IV kwartale 2012 roku – podaje Gepner.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę