Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Mamy stadion za 27 mln zł

Trwała lata, ale prawie dobiegła końca. Mowa o modernizacji stadionu miejskiego przy ul. Zjazd w Łomży. Wczoraj, w przewie meczu Polska – Holandia (U-18), oficjalnie dokonano otwarcia stadionu. Sama uroczystość była wyjątkowo krótka i wielu z obecnych mogło jej nie dostrzec. Nie było bowiem przecinania wstęgi... a otwarcie ograniczyło się w zasadzie do dwóch zdań prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. - Mogę ogłosić otwarcie stadionu w Łomży – mówił prezydent, życząc startującym tu zawodnikom i kibicom wielu miłych chwil. Pierwsze pieniądze na modernizację stadionu miasto wydało w 2005 roku. Wówczas było to tylko 115 tysięcy 900 złotych. Cała inwestycja kosztować nas będzie niemal równe 27 milionów złotych.

Modernizacja stadionu miejskiego w Łomży była podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich został przeprowadzony w latach 2006-2007 i kosztował nas ponad 4,5 mln zł. To wówczas wykonano to co na stadionie piłkarskim najważniejsze, czyli płytę główną boiska, na którym rozłożono holenderską trawę. I właśnie z nią na początku były największe problemy. Pierwszy etap obejmował także m.in. wykonanie trybuny od strony rzeki, boiska treningowego i podbudowy bieżni lekkoatletycznej, bo stadion miejski po modernizacji ma być nie tylko piłkarskim, ale i lekkoatletycznym.    
Na ciąg dalszy prac trzeba było trochę poczekać. Ten rozpoczął się dopiero w 2009 roku i był znacznie bardziej kosztowny. W jego ramach rozebrano dotychczasową trybunę główną, z charakterystycznym gołębnikiem. Powstała nowa, wielka trybuna kryta, zdolna pomieścić około 1800 osób, a pod nią budynek zaplecza sportowego z szatniami. Zbudowano także 8-torową tartanową bieżnię z urządzeniami lekkoatletycznymi, korty tenisowe o nawierzchni z trawy syntetycznej, oświetlenie płyty boiska głównego przy pomocy agregatów prądotwórczych oraz zainstalowano elektroniczną tablicę wyników z zegarem. Te wszystkie prace początkowo miały kosztować poniżej 18 mln zł, ale wobec konieczności wykonania robót dodatkowych, obejmujących m.in. dostosowanie obiektu do znowelizowanej ustawy imprez masowych, zamknęły się kwotą 19 milionów 129 tysięcy 536 złotych i13 groszy.
Do ukończenia modernizacji stadionu brakuje jeszcze tylko... niespełna dwóch tygodni. Trzeba jeszcze tylko zakończyć prace przy budowie treningowego boiska ze sztuczną nawierzchnią po przeciwnej stronie ul. Zjazd. Budowa tego boiska będzie nas kosztowała – zgodnie z umową – 3 miliony 82 tysiące złotych.
W sumie, jak wyliczył Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Łomży, cała modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Zjazd pochłonie łącznie 26 mln. 882 tys. 606,77 zł.

Trzeba dodać, że na II etap modernizacji stadionu miasto pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w wysokości niemal 10,1 mln zł.
Dorzucić ma się także Ministerstwo Sportu, które budowę treningowego boiska ze sztuczną nawierzchnią wspiera kwotą 1 mln zł.

Niestety, w dalszym ciągu do dużego stadionu nie mamy parkingów, co było odczuwalne także podczas wczorajszego spotkania mimo, że organizatorzy apelowali do kibiców, aby na stadion przyszli pieszo.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę