Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Kluby sportowe Łomży bez miejskiej kasy i... przyszłości? MŁKS zawiesza swoje drużyny w rozgrywkach

„W związku z brakiem finansowania statutowych zadań stowarzyszenia ze strony władz miasta, jesteśmy zmuszeni do zawieszenia udziału młodzieżowych grup piłkarskich w rozgrywkach organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.” To pierwsze zdanie z oświadczenia jakie otrzymaliśmy od Adama Gajownika, prezesa Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego Łomża. MŁKS, podobnie jak inne klubu sportowe w mieście, w tym roku nie dostał z ratusza nawet złotówki.

Oto całe oświadczenie Adama Gajownika.
W związku z brakiem finansowania statutowych zadań stowarzyszenia ze strony władz miasta, jesteśmy zmuszeni do zawieszenia udziału młodzieżowych grup piłkarskich w rozgrywkach organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.
Pierwsze mecze rundy rewanżowej sezonu 2010/2011 rozpoczynają się w dniu 19.03.2011. Mamy nadzieję, że poza zapewnieniami o przychylności dla młodych sportowców reprezentujących miasto Łomża pójdą czyny. Oczekujemy konkretnych działań mających na celu wyeliminowanie w przyszłości takich sytuacji, oraz żywimy głęboką nadzieję, iż jeszcze w tym sezonie, oraz w kolejnych latach zostaną zabezpieczone odpowiednie środki na utrzymanie, szkolenie i wychowanie 150-ciu zawodników MŁKS-u.

ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM
Prezes MŁKS Łomża
Gajownik Adam

***
Sytuacja jest bardzo poważna i dotyczy praktycznie wszystkich klubów sportowych w których trenuje łomżyńska młodzież. Miasto na razie nie rozdzieliło pieniędzy na sport młodzieżowy, choć mija już trzeci miesiąc roku. Okazuje się także, że trenerzy łomżyńskich klubów sportowych, którzy przez trzy ostatnie miesiące, często z prywatnych pieniędzy, finansowali występy swoich wychowanków, nie otrzymają zwrotu tych wydatków. Tak usłyszeli dziennikarze Gazety Współczesnej, którzy interesowali się brakiem finansowania ze strony miast młodzieżowego sportu  w Łomży. Takie rozstrzygnięcie budzi oburzenie wśród trenerów i działaczy, tym bardziej, że winnym zaistniałej sytuacji – braku przyjęcia przez władze miasta na czas „miejskiego programu współpracy z organizacjami pozarządowym” z którego w ramach ogłaszanych przez miasto konkursów finansowany jest sport młodzieżowy.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę