Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wyniki współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym klubów miasta Łomża w 2010 r.

Główne zdjęcie
Klasyfikacja łomżyńskich klubów w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży 2010 r.

LŁKS Prefbet Śniadowo – Łomża, przed LKS „Narew” i AZS PWSIiP na trzecim miejscu to najlepsze kluby sportowe w Łomży. Karol Łebkowski opracował wyniki współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym klubów miasta Łomża w 2010 r. 12 ujętych w opracowaniu klubów zdobyło w sumie 540,63 punktu, przy czym LŁKS Prefbet Śniadowo – Łomża aż 299,63.

Dorobek łomżyńskich klubów w latach 2005 - 2010
Dorobek łomżyńskich klubów w latach 2005 - 2010
Dorobek poszczególnych dyscyplin sportowych.
Dorobek poszczególnych dyscyplin sportowych.

System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży jest to program opracowany na zlecenie ministra sportu, koordynowany przez ten resort i dofinansowany ze środków publicznych. Z tych też względów przyjęło się wręcz mówić o „ państwowym systemie sportu młodzieżowego”.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, za rozwój poszczególnych dyscyplin odpowiadają polskie związki sportowe. To one programują i realizują szkolenie sportowe, kierują jego realizacją współdziałając z innymi organizacjami i stowarzyszeniami, a także organizują i prowadzą system współzawodnictwa w swoich dyscyplinach. Do współzawodnictwa zaliczane są punkty z rywalizacji w czterech grupach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec.

Podobnie jak w latach wcześniejszych tak i w 2010 roku w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży łomżyńscy sportowcy punkty zdobywali w ośmiu dyscyplinach sportowych; pięć dyscyplin indywidualnych: lekka atletyka, kyokushin, zapasy, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy oraz w trzech grach zespołowych: piłka nożna, piłka ręczna i piłka koszykowa. W sumie zdobyli 540,63 pkt. Zdecydowanie najwięcej punktów zdobyła lekkoatletyka, a 55 % wszystkich punktów zdobył jeden klub. Od czterech lat widoczny jest stały postęp w klasyfikacji łomżyńskich klubów jak i samej gminy Łomża. W 2006 roku zdobywając 244,5 pkt. gmina uplasowała się na 119 miejscu, natomiast w mienionym roku, zdobywając 540,63 pkt., zdobyła 51 miejsce wśród 862 gmin.

LŁKS Prefbet Śniadowo – Łomża

To już trzeci rok z rzędu Klub zdobywa najwięcej punktów wśród łomżyńskich klubów w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego. W klasyfikacji województwa podlaskiego na 109 klubów jest sklasyfikowany na czwartej pozycji. Punkty zdobywane są przez zawodników we wszystkich grupach wiekowych zaliczanych do współzawodnictwa w dwóch dyscyplinach sportowych; lekkiej atletyce i biegach przełajowych. Zawodnicy zdobyli jedenaście medali na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Są to:
Mistrzostwa Polski Seniorów (Bielsko Biała):

medal brązowy – Jakub Wiśniewski – 3 000 m przez płotki

- Joanna Fiodorow – rzut młotem

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (Kraków):

medal złoty – Joanna Fiodorow – rzut młotem

- Łukasz Nabiałek, Daniel Chyliński, Grzegorz Kakareko, Marcin Lenik – 4 X 400 m

Mistrzostwa Polski Juniorów (Białystok):

medal brązowy – Żaneta Lenczewska – rzut oszczepem

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Zielona Góra):

medal złoty – Sebastian Dobkowski – rzut młotem

medal srebrny – Ewelina Lubiejewska – 2 000 m

medal brązowy – Katarzyna Smakowska – 2 000 m

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Przełaj (Chorzów):

medal brązowy – Katarzyna Smakowska – 3 000 m

Halowe Mistrzostwa Polski Jun. młodszych (Spała):

medal srebrny – Katarzyna Smakowska – 2 000 m

Dwoje zawodników klubu znajdują się w pierwszej pięćdziesiątce najwyżej sklasyfikowanych zawodników woj. podlaskiego w Systemie Sportu Młodzieżowego. Na pozycji 17 Joanna Fiodorow oraz Łukasz Nabiałek na miejscu 37.


Zawodnicy startowali w wielu imprezach międzynarodowych:
Mistrzostwa Europy Seniorów (Barcelona): Anna Jesień - 4x400m, miejsce 12

Drużynowy Puchar Europy (Bergen): Anna Jesień - 400ppł, miejsce 4

Diamentowa Liga (Szanghaj) Anna Jesień - 400ppł, miejsce 3, (Rzym) miejsce 6

Młodzieżowy mecz POL-GER (Bydgoszcz) Joanna Fiodorow - rzut młotem, miejsce 1

Światowe Igrzyska Młodzieży (Singapur) Sebastian Dobkowski - rzut młotem, miejsce 4

Europejskie Kwalifikacje do Światowych Igrzysk Młodzieży (Moskwa): Sebastian Dobkowski – rzut młotem – miejsce pierwsze, Katarzyna Smakowska – 2 000 m miejsce 14

Mecz Juniorów Młodszych GER-POL (Borna): Ewelina Lubiejewska – 2 000 prz., miejsce 2
Katarzyna Smakowska – 2 000 prz., miejsce 4.

Andrzej Korytkowski (trener, biegi długie i przeszkodowe) powołany do reprezentacji na w/w mecz.

Ponadto klub zajął 4-te miejsce w I Lidze Seniorów.


Ludowy Klub Sportowy „ Narew” Łomża

Punkty do współzawodnictwa zdobywane były w dwóch dyscyplinach; lekkiej atletyce i biegach przełajowych. W klasyfikacji klubów woj. podlaskiego klub zajął 14 miejsce. Zawodnicy punktowali we wszystkich grupach wiekowych. W 2010 roku zawodnicy zdobyli cztery medale podczas Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski Juniorów:

- srebrny medal - Magdalena Żebrowska – pchnięcie kulą – 15,29 m

- srebrny medal ( Hala ) – Magdalena Żebrowska – pchnięcie kulą – 14,42 m

- brązowy medal ( Hala ) – Justyna Ormanowska – pchnięcie kulą – 12,45 m

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży:

- srebrny medal – Adrian Góralczyk – skok w dal – 7,01 m

Ponadto zawodnicy brali udział w startach międzynarodowych jako reprezentanci kraju. Adrian Góralczyk wystartował w Moskwie podczas Europejskich Kwalifikacjach Do Światowych Igrzysk Młodzieży lecz nie wywalczył awansu, natomiast Magda Żebrowska brała udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które rozgrywane były w Kanadzie. Skokiem na odległość 15,10 m wywalczyła dziesiątą pozycję.

Trenerami są Jan Kotowski i Wojciech Błachnio.

AZS Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości

Zawodnicy akademickiego klubu zdobyli 45 punktów. Rywalizowali w dwóch konkurencjach sportowych: taekwondo olimpijskie ( 23 pkt.) oraz tenis stołowy ( 22 pkt. ).

Taekwondo

Brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobyła Justyna Korwek. W grupie wiekowej juniorów punkty zdobył Bartosz Niedźwiecki oraz Joanna Sekścińska. Natomiast w grupie młodzików punktowali zawodnicy: Sylwia Chylińska, Adam Dzieniszewski, Dawid Gołaszewski, Piotr Jadnak, Gabrysia Łazarczyk, Aleksandra Święcil i Hubert Zajka. Trenerami zawodników są Tomasz Myśliński oraz Paweł Remiszewski.

Tenis stołowy

Także brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów zdobyły dziewczęta podopieczne trenera Wacława Tarnackiego. Wywalczyły go w turnieju drużynowym, występując w składzie: Weronika Łuba, Monika Narolewska i Edyta Szabłowska.

W grupie młodzików punkty zdobył Łukasz Lipiński.

Zawodniczki AZS PWSI i P z powodzeniem występują w rozgrywkach I ligi drużynowej kobiet, grupa północna. Rundę jesienną zakończyły na drugiej pozycji ustępując jedynie drużynie LUKS Warmia II Lidzbark Warmiński.

Łomżyński Klub Sportowy

Oczywiście jeśli ŁKS to piłka nożna. Zawodnicy zdobywali punkty w dwóch grupach wiekowych. W grupie młodzików ( 15 pkt. ) drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Lusa, Damian Borkowski, Daniel Szerszniew, Bartosz Radziwanowicz, Konrad Kamienowski, Arkadiusz Modzelewski, Michał Modzelewski, Marcin Świderski, Marcin Malinowski, Adrian Gajownik, Adam Śliwka, Mateusz Wawrzyniak, Bartosz Dulęba, Piotr Kossakowski, Artur Bajor.

Natomiast w grupie juniora młodszego ( 10 pkt.) skład przedstawiał się w sposób następujący: Marcin Taraszkiewicz, Grzegorz Galiński, Krzysztof Bartliński, Mateusz Remez, Łukasz Remez, Maciej Kozłowski, Paweł Rzodkiewicz, Adam Święćkowski, Jakub Żegalski, Rafał Maćkowski, Tomasz Świderski, Damian Just, Robert Galanek, Maciej Śliwecki, Damian Prusiński, Mariusz Jastrzębski.

Trenerem obu drużyn jest Sławomir Stanisławski


Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” Łomża

Jest to klub zapaśniczy. Zawodnicy zdobywali punkty występując w stylu wolnym oraz klasycznym. W juniorach młodszych punkty wywalczył Bartosz Cwalina podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu klasycznym. Natomiast w młodzikach punkty zdobyli: Łukasz Baranowski, Kamil Górski, Dawid Markiewicz, Patryk Pruszkowski, Marek i Piotr Sawiccy oraz Marcin Szymański. Trenerami zawodników są Karol Łebkowski oraz Andrzej Lutrzykowski.


Gimnazjalny Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Łomża

Drużyna piłki ręcznej dziewcząt występując w ¼ Finału Mistrzostw Polski, który odbywał się w Giżycku, zdobyła czwarte miejsce i tym samym wywalczyła 10 pkt. do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Anita Ramotowska, Martyna Ramotowska, Anna Sobolewska, Paulina Chojnowska, Katarzyna Piekarska, Ewa Sobolewska, Emilia Żubrowska, Aleksandra Petkowska, Karolina Banach, Justyna Tokarska, Sylwia Tomaszewska.

Natomiast drużyna młodziczek, podobnie jak ich starsze koleżanki, zajmując trzecie miejsce w ¼ Finału Mistrzostw Polski zdobyła 12 punktów zaliczanych do współzawodnictwa. Turniej odbył się w Kwidzynie. Zespół wystąpił w składzie: Marta Dziekońska, Patrycja Fabiszewska, Wioleta Szczytkowska, Paulina Walendziak, Aleksandra Grunwald, Martyna Borawska, Aneta Konert, Ewa Tomaszewska, Natalia Narolewska, Dagmara Nocuń, Jessica Milczarska, Amanda Szymborska, Aleksandra Zawadzka, Daria Petkowska.

Trenerem wymienionych zawodniczek jest Stanisław Niedbała.

Medyk” Łomża

Zawodnicy trenują taekwondo olimpijskie. Punkty do współzawodnictwa zdobyli w grupie wiekowej młodzików. Na ogólną sumę 13 punktów zapracowało ośmioro zawodników: Damian Kalinowski, Adrianna Kubus, Patrycjua Koprowska, Angelo Miller, Hubert Olszewski, Kacper Olszewski, Piotr Szczepański oraz Tomasz Wieczorek.

Klub Karate Kyokushin

W tej dyscyplinie sportu punkty do współzawodnictwa zaliczane są tylko z rywalizacji w grupie juniora młodszego. Zawodnicy zdobyli 12 punktów, Maciej Tercjak zdobył 10, a Karolina Czrabek 2.

Jednakże największe sukcesy w mienionym roku odniosła Aleksandra Zajkowska. Zdobyła trzy medale podczas Mistrzostw Polski w dwóch grupach wiekowych. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów wywalczyła dwa złote medale, w kumie i kumie bliski kontakt. Jednak największym sukcesem było zdobycie przez Olę srebrnego medalu podczas Mistrzostw Polski Seniorów.

Trenerem zawodników jest Dariusz Syrnicki.

Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka”

Młodzi koszykarze punkty do współzawodnictwa zdobyli w grupie wiekowej młodzików. Po przebrnięciu przez eliminacje wojewódzkie, gdzie zdobyli drugie miejsce, dalsze boje toczyli w strefie Warmińsko – Mazurskiej. Rywalizację zakończyli na piątej pozycji, uzyskując 12 punktów. Drużyna występowała w składzie: Paweł Nowak, Mateusz Sęk, Marcin Jankowski, Adam Malinowski, Kamil Barcicki, Patryk Mierzejewski, Szymon Szymańczyk, Cezary Kalankiewicz, Bartłomiej Sulkowski, Mikołaj Wasilewski, Rafał Wierciszewski, Adrian Kozłowski, Sebastian Karcz i Patryk Domański.

Trenerem zespołu jest Wojciech Kamiński.

 

Uczniowski Klub Sportowy „Technik” Łomża

Jest to drugi klub na terenie miasta w którym zawodnicy trenują zapasy. Punkty do współzawodnictwa zdobyli Tomasz Liżewski oraz Łukasz Nowociński, startując w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Trenerem zawodników jest Edward Kalski.

Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” Łomża

Kolejny klub, w którym trenowane są sporty walki, a mianowicie taekwondo olimpijskie. Punkty do współzawodnictwa podczas startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobył Arkadiusz Przychodzeń, którego trenerem jest Krzysztof Rychter.

Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” Łomża

Jest to klub w którym trenowany jest tenis stołowy. Podopieczna trenera Zbigniewa Borkowskiego, Angelika Obrycka zdobyła 0,5 pkt. do współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży.


***

 

Tak było w roku 1980 ….

Finały VII OSM odbyły się po raz pierwszy według nowej formuły, tzn. w jednej kategorii wiekowej ( juniora młodszego ), w cyklu corocznym, w czterech blokach dyscyplin sportowych: sporty zimowe, biegi przełajowe, sporty halowe i sporty letnie. Reprezentacja województwa łomżyńskiego startowała w 18 dyscyplinach i zdobyła w finałach VII OSM 3 medale: złoty, srebrny i brązowy. Po raz drugi zwycięzcą został Arkadiusz Bojarowski (podnoszenie ciężarów) w kategorii do 60 kg dźwignął w dwuboju 217,5 kg, tyle samo co drugi zawodnik, lecz był lżejszy. Srebrny medal w tenisie stołowym w grach indywidualnych zajęła Hanna Brzósko, natomiast zdobywcą trzeciego medalu był Karol Domalewski. W konkurencji strzelania z pistoletu dowolnego wynikiem 339 pkt. „wystrzelał” brązowy medal. W klasyfikacji województw łomżyńskie sklasyfikowane zostało na 38 miejscu z wynikiem 131 punktów.

 

Tak było w roku 1990 …

Z początkiem 1990 r. uległ zmianie System Sportu Młodzieżowego. W miejsce Igrzysk Młodzieży Szkolnej wprowadzono Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików (MMM) w 11 dyscyplinach sportowych, Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży obejmowała współzawodnictwo w 46 dyscyplinach, podobnie jak podczas Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w 15 dyscyplinach. W grupie wiekowej juniora młodszego i juniora dodatkowo rozgrywane były biegi przełajowe na poziomie ogólnopolskim.

Kolejny rok okazał się o tyle lepszy od poprzedniego, że w klasyfikacji generalnej województwo awansowało o jedno miejsce. Na dorobek 242,12 pkt. złożyły się punkty zdobyte w poszczególnych grupach :

- Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików – 75 pkt.,

- Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży – 90,75 pkt.,

- Mistrzostwa Polski Juniorów – 71,37 pkt.,

- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – 5 pkt.5 pkt.

Podobnie jak w latach ubiegłych sportowcy rywalizowali w trzech blokach spartakiadowych bez sportów zimowych.


Opracował: Karol Łebkowski

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę