Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Dzień Mokradeł

 

W dniu 23.11.2010 r. pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi zorganizowali spotkanie z przedszkolakami z Drozdowa z okazji Dnia Mokradeł.

Na zajęciach przedstawiono 3 gatunki zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym:

  • bóbr europejski
  • piżmak
  • wydra europejska

         Przyniesione eksponaty do przedszkola brały udział w przedstawieniu zorganizowanym przez pracowników Parku. W przedstawieniu „zwierzęta opowiadały” dzieciom o swojej budowie ciała, ulubionych siedliskach, budowie swojego mieszkania, preferencjach pokarmowych, sposobie ochrony przed drapieżnikami oraz o swoich pokoleniach. Bóbr największy gryzoń w Europie -  główny aktor spektaklu, chwalił się dzieciom jak ważną rolę odrywają w jego życiu zęby, jak szybko potrafi zgryźć drzewo oraz przyznał się, że zimą nie zasypia. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem oraz zadawały pytania zwierzakom.  

      Kolejnym punktem spotkania było opowiadanie o przygodach wiewiórki i bobra, niosące  przesłanie o przyjaźni i wzajemnej pomocy wśród zwierząt

      Na zakończenie obchodów Dnia Mokradeł przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych oraz nauczyły się wierszyka o bobrze.

    Uczestnictwo dzieci w tego typu zajęciach pozwala rozwinąć umiejętność pracy w zespole oraz utrwalić poznaną wiedzę poprzez gry, zabawy i wiersze.

 

Maluszki do zobaczenia na następnym przyrodniczym spotkaniu !


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę