Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

KILKA SŁÓW O PARKU

ŁPKDN wt, 12 grudnia 2006 09:49

Utworzony w roku 1994. Obejmuje powierzchnię 7 354 ha na terenach gmin: Łomża, Piątnica, Wizna w powiecie Łomża województwa podlaskiego. Powierzchnia otuliny wynosi 12 311 ha. Położony jest na styku dwóch Krain: Mazowiecko-Podlaskiej i Mazursko-Podlaskiej. Przepływająca przez Park rzeka Narew oddziela Wysoczyznę Kolneńską od Wysoczyzny Wysokomazowieckiej. Siedziba Parku mieści się w miejscowości Drozdowo w gminie Piątnica. Adres: Drozdowo, ul. Główna 52, poczta 18-421 Piątnica. Telefony: tel/fax 86 219 21 75, kom. 606420429 e-mail: lpkdn.drozdowo@wp.pl

EDUKACJA EKOLOGICZNA

ŁPKDN cz, 30 sierpnia 2007 11:15

Edukacja ekologiczna prowadzona przez Dyrekcję Parku ma na celu: - zapoznanie uczestników zajęć z walorami przyrodniczymi, historycznymi, kulturowymi i krajobrazowymi najbliższej okolicy oraz regionu, - rozwijanie umiejętności prowadzenia obserwacji przyrodniczych, - opanowanie wiedzy i umiejętności w zakresie przestrzegania zasad ochrony środowiska i wyrobienie nawyku do racjonalnego korzystania z dóbr przyrody

OGŁOSZENIE

ŁPKDN cz, 28 czerwca 2007 07:58

Dyrekcja Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi z siedzibą w Drozdowie, w oparciu o art.art. 18, 19, 20, 21 ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. 92, poz. 880 z 2004 r.) oraz rozporządzenie Ministra Środowiska z dn.12.05.2005 r. (Dz. U. Nr 94 poz.794) ogłasza, że przystępuje do sporządzenia planu ochrony Parku.

KLIMAT

ŁPKDN wt, 12 grudnia 2006 14:05

Klimat doliny Narwi zaliczany jest do typu klimatu Krainy Wielkich Dolin - Kraina Łomżyńsko-Grodzieńska. Ta część Polski charakteryzuje się surowszymi warunkami klimatycznymi niż pozostała. Oddziaływanie wnętrza kontynentu, jak również wpływ Morza Bałtyckiego łatwo daje się zauważyć. Często napływają masy powietrza arktycznego oraz polarnego kontynentalnego.

BUDOWA GEOLOGICZNA I RZEŹBA

ŁPKDN wt, 12 grudnia 2006 14:00

Rzeźba południowej części Wysoczyzny Kolneńskiej i północnej części Międzyrzecza Łomżyńskiego w granicach Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi wykazuje duże zróżnicowanie. Występują znaczne różnice wysokości związane z głęboko wciętą doliną Narwi w obszary wysoczyzn morenowych. W odróżnieniu od większości dolin rzecznych dolina Narwi jest formą poligeniczną, ukształtowaną pod wpływem wielu czynników. Tworzą ją utwory lodowcowe uformowane podczas topnienia lodowca, pokrywającego ten teren u schyłku zlodowacenia środkowopolskiego.

WODY POWIERZCHNIOWE

ŁPKDN wt, 12 grudnia 2006 11:28

Na terenie obejmującym Park funkcjonuje ciekawy układ hydrologiczny, wynikający z budowy geologicznej tego obszaru. Długa i wąska dolina nieuregulowanej rzeki Narew, o dnie doliny z niewielkim spadkiem (ok. 2m na długości 16 km), rokrocznie zalewana jest wiosennymi wezbraniami, które mogą utrzymywać się nawet do maja.

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę