Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNE NA TERENIE PARKU I JEGO OTULINY

ŁPKDN wt, 11 września 2007 11:06

Turyści odwiedzający Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi mogą również zatrzymać się tu na dłużej, korzystając na przykład z kwater agroturystycznych. Poniżej znajdą Państwo dane teleadresowe gospodarstw, które poza noclegiem oferują wiele innych atrakcji.

HISTORIA I ZABYTKI

ŁPKDN wt, 12 grudnia 2006 14:22

Pierwsze gromady ludzkie pojawiły się nad Narwią w schyłkowej fazie starszej epoki kamiennej (paleolitu). Były to grupy ruchliwe, których podstawę egzystencji stanowiło łowiectwo, zbieractwo, rybołówstwo. Do wyrobów narzędzi przeznaczonych do ćwiartowania, krojenia mięsa, obróbki skór i drewna służył przede wszystkim łatwo dostępny kredowy krzemień narzutowy. Pozyskiwano go przez zbieranie z powierzchni i przez eksploatację odsłoniętych profilów rzeki, w których można było uzyskać większe konkrecje. Krótkotrwałe obozowiska zakładano na wydmach, a więc miejscach suchych, o łatwym dostępie do wody, dającej również możliwości komunikacyjne.

SZLAKI TURYSTYCZNE PTTK BIEGNĄCE PRZEZ TEREN ŁPKDN:

ŁPKDN wt, 12 grudnia 2006 14:22

• istniejący szlak pieszo–rowerowy Chwały Oręża Polskiego (część szlaku w ŁPKDN), biegnący drogą Piątnica – Kalinowo – Krzewo – Bronowo, • istniejący pieszy szlak turystyczny Stara Łomża – Siemień Nadrzeczny – Pniewo – Gać, • część istniejącego pieszego szlaku turystycznego biorącego swój początek w Czerwonym Borze i przebiegającego przez miejscowości Podgórze - Siemień Rowy i zbiegającego się w Siemieniu Nadrzecznym ze szlakiem Łomża - Siemień Nadrzeczny - Pniewo – Gać,

ŚCIEŻKI PRZYRODNICZE

ŁPKDN wt, 12 grudnia 2006 14:11

Praktyczne zapoznanie się z niektórymi elementami flory i fauny Parku jest możliwe na ścieżkach przyrodniczych wytyczonych w rezerwacie „Kalinowo”. Dwie trasy, o łącznej długości 2500 m, oznaczone tablicami informacyjnymi i poglądowymi pozwalają z bliska przyjrzeć się naturalnym zbiorowiskom roślinnym. Wędrówki po ścieżkach są częścią programu edukacyjnego dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Dyrekcję Parku w ramach „zielonych lekcji”.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

ŁPKDN pt, 27 listopada 2009 09:35

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę