Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Anna Kaczyńska, wychowanka ŁKK, mistrzynią Europy karate kyokushin.

W sobotę, 6 listopada odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim jubileuszowe X Mistrzostwa Europy Open i V Mistrzostwa Europy Juniorów w Karate Kyokushin. Anna Kaczyńska, zawodniczka Zambrowskiego Klubu Karate po bardzo zaciętym pojedynku finałowym, po raz pierwszy w swojej karierze zdobyła złoty medal w tej „królewskiej” kategorii. W drodze do finału obecna mistrzyni gładko przeszła pojedynki eliminacyjne. Dopiero w pojedynku półfinałowym, hiszpanka Diana Cantero, brązowa medalistka ME wagi średniej, zmusiła Annę Kaczyńską do maksymalnej koncentracji i wysiłku. Finał rywalizacji kobiecej był ozdobą wieczoru. Po raz kolejny stanęły naprzeciw siebie dwie Polki, ubiegłoroczna mistrzyni europy open z Paryża i tegoroczna mistrzyni świata z Tokio wagi ciężkiej, Agnieszka Sypień oraz właśnie Anna Kaczyńska. Obie zawodniczki znają się i rywalizują ze sobą od 10 lat na matach Polski, Europy i świata.

- Już od pierwszych sekund walki było widać, iż nie będzie to zwykły pojedynek – relacjonuje Dariusz Syrnicki, prezes ŁKK. - Obie panie przyjęły taktykę „totalnej wojny”. Pierwsze trzy minuty to ciągła wymiana w półdystansie, bez uników, cios za cios. Kaczyńska skracała dystans i w zwarciu uderzała łokciami i kolanami zmuszając przeciwniczkę do lekkiej defensywy. Ta taktyka przynosiła efekty, nie pozwalała rozwinąć skrzydeł Sypień, niwelując jej potężne proste i niskie kopnięcia na uda. W efekcie już po pierwszej rundzie Kaczynska uzyskała niewielką przewagę, jednak decyzją sędziów o rozstrzygnięciu miała zadecydować runda kolejna. Wydawało się, że po tak wyczerpującym tempie dotychczasowego pojedynku, panie nie będą już miały sił na  podtrzymanie wcześniejszej taktyki. Jednak ich determinacja, nieustępliwość i wola zwycięstwa zaowocowała wyjątkowym widowiskiem, widownia wstała z miejsc dopingując zawodniczki. Końcówka pojedynku robiła wrażenie, jakby panie walczyły o życie stawiając wszystko na jedną kartę. Końcowy gong wywołał owacje na stojąco. Sędziowie stosunkiem głosów 5-0 wskazali na zwycięstwo Anny Kaczyńskiej.

Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy. Złoty medal w wadze -80kg zdobył zawodnik Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin Dawid Łukawski, który w drodze do zwycięstwa pokonał reprezentanta Bułgarii Antonio Serafov. W półfinale trafił na ubiegłorocznego mistrza kontynentu francuza Hazarda Thibault. Stoczył z nim bardzo zacięty pojedynek, który wygrał robiąc tym sporą niespodziankę. Dawid był tego dnia „nie do przejścia”. W finale poradził sobie z kolejnym Bułgarem Krystiyanem Stoynov, zasłużenie triumfując w swojej kategorii.
Sporą niespodziankę sprawiła zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate Karolina Chaberek (waga ciężka juniorek), która przeszła eliminacje i uległa dopiero w półfinale zwyciężczyni kategorii Hiszpance Beatriz Pradez Martinez, zdobywając medal brązowy.
Jej klubowy kolega Maciej Tercjak startujący w wadze lekkiej juniorów nie przeszedł eliminacji. Po zaciętym i bardzo wyrównanym starciu z młodym francuzem Alexisem Warth, przy dwóch wskazaniach na Tercjaka i dwóch na jego przeciwnika, sędzia główny maty zdecydował o zwycięstwie Francuza.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę