Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Pomóżmy kasztanowcom

 

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi we współpracy z Nadleśnictwem Łomża w dniu  1 października przeprowadził akcję „Pomóżmy kasztanowcom”.

     Odbyła się ona na terenie szkółki leśnej w Kołakach Wietrzychowo. Wzięło w niej udział 31 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małym Płocku. Akcja polegała  na zbieraniu liści zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka. i przekazaniu ich do utylizacji.  Dzieci otrzymały  rękawiczki, worki oraz grabie niezbędne do sprzątania liści. Zajęcia rozpoczęły się od przekazania informacji o chorobie  tych drzew  i konieczności pielęgnacji jak największej liczby kasztanowców w Polsce.

 Efektem ekologicznym było zapobieżenie rozprzestrzenianiu się inwazji szkodnika, który ma zdolność przetrwania niskich temperatur zimowych, wegetując w liściach aż do wiosny. Opanowane przez szkodnika liście usychają i opadają, a  osłabione drzewo po kilku latach obumiera.

Uczniowie  zebrali 30 worków  liści, zgrabili teren wokół chorych drzew,  jednocześnie zwiększając szansę  na mniejszą inwazję szkodnika na wiosnę.

     

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
ŁPKDN
pt, 15 października 2010 14:13
Data ostatniej edycji: pt, 15 października 2010 14:17:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę