Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 22 marca 2023 napisz DONOS@

„Święto Pieczonego Ziemniaka”

 

       W pierwszym dniu kalendarzowej jesieni 23.09.2010 r. zorganizowaliśmy w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

W święcie uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 2 w Łomży.

       Celem spotkania była edukacja przyrodnicza z wykorzystaniem metod  manualnych, dotykowych, poglądowych oraz integracyjnych.

      Święto zorganizowane w siedzibie Parku rozpoczęło się od zajęć edukacyjnych przygotowanych w formie pogadanki o gatunkach drzew występujących w naszych  lasach i parkach. Dzieci zapoznały się z budową, kształtami i brzegami blaszki liściowej. Na podstawie przygotowanych pni pospolitych drzew iglastych i liściastych nauczyły się je rozpoznawać drzewa poprzez dotykanie kory drzewa. Poznały również owoce na nich rosnące. W trakcie zajęć przedszkolaki rozwiązywały zagadki przyrodnicze o lesie, a po obejrzeniu filmu „Dlaczego grzyby zbieramy na niby” formułowały wnioski na temat znaczenia lasu w życiu człowieka i zasadach prawidłowego w nim zachowania.

Po wyjściu z sali edukacyjnej na przedszkolaczków czekało już ognisko. Nie zabrakło oczywiście pieczonych ziemniaków, które dzieci zjadły ze smakiem.     Na łonie natury, przy ognisku, dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i podziwiały kolorowe jesienne pejzaże.      

    Pogoda dopisała, więc „Święto Pieczonego Ziemniaka” zapisze się mile w pamięci uczestników.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
ŁPKDN
pon, 27 września 2010 09:45
Data ostatniej edycji: pon, 27 września 2010 09:49:47

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę