Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Turowski Mistrzem Świata

Główne zdjęcie
Zbigniew Turowski

Zbigniew Turowski, wychowawca z Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży, został Mistrzem Świata w Trójboju Siłowym. Podczas zawodów w Trnavie na Słowacji, w grupie masters do lat 50 w kat. wag. do 90 kg Turowski uzyskał wynik 770 kg. Podczas tych zawodów uczeń ZSMiO nr 5 w Łomży, Mateusz Kalinowski również zdobył złoto w grupie młodzików do lat 17 w kat. wagowej 75 kg. w wyciskaniu sztangi leżąc z wynikiem 130 kg

Zbigniew Turowski
Zbigniew Turowski
Mateusz Kalinowski
Mateusz Kalinowski

Zbigniew Turowski w przysiadzie podniósł sztangę o wadze 320 kg, leżąc wycisną sztangę z ciężarem 180 kg, a w martwym ciągu uzyskał wynik 270 kg.
Siłacz z Łomży podjął również próbę pobicia dwóch rekordów świata: przysiad 332,5 kg oraz cały trójbój 788,5 kg, niestety jego podejścia nie został uznane przez sędziów.

Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Trnavy doszedł do skutku dzięki pomocy finansowej Czesława Filipkowskiego z firmy ubezpieczeniowej UNIQA.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę