Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Księgowy z MOSiR-u uratuje czy zlikwiduje ŁKS?

Marian Czarkowski, główny księgowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, ma być nowym kuratorem Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Jego nazwisko znajduje się we wniosku jaki prezydent Łomży wysłał do sądu. Sędzia Jan Leszczewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży, potwierdza że wniosek o ustanowienie kuratora w ŁKS wpłynął do Sądu Rejonowego w Łomży, ale jak podkreśla kuratora wyznaczy Sąd Rejonowy w Białymstoku, gdzie sprawa - zgodnie z właściwością - zostanie przekazana.

Przypomnijmy to już trzeci w ciągu trzech lat wniosek prezydenta Jerzego Brzezińskiego o ustanowienie kuratora w Łomżyńskim Klubie Sportowym. Klub z historią przekraczającą 80-lat od kilku lat boryka się ogromnymi problemami finansowymi, które powodowały niemal nieustanną zmianę władz klubu.
W lipcu wśród członków klubu nie było już nawet chętnych do wejścia do zarządu, dlatego podczas walnego zebrania członków ŁKS-u przegłosowano uchwały zobowiązujące ustępujące  władze klubu do złożenia wniosku o upadłość Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Łomża” i przekazania pamiątek historycznych i tradycji  klubu (ale bez zobowiązań finansowych i majątkowych) do nowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 Łomża. Klub praktycznie więc już nie działa, ale jego prawna likwidacja wcale nie jest taka łatwa. Zgodnie z prawem najpierw w klubie musi pojawić się kurator, powoływany przez sąd na wniosek organu nadzorującego – czyli w przypadku Łomży – prezydenta miasta. Taki wniosek wpłynął ostatnio do Sądu Rejonowego w Łomży. Jak podaje sędzia Jan Leszczewski prezydent w tej roli chciałby widzieć  Mariana Czarkowskiego zatrudnionego w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łomży.

Gąsiorek, Wybranowski, Czarkowski(?)
Przypomnijmy w styczniu 2008 roku na wniosek Jerzego Brzezińskiego kuratorem klubu został Jan Gąsiorek z Warszawy. Niemal dokładnie rok później sąd na wniosek prezydenta Łomży powołał na kuratora ŁKS-u mecenasa Wincentego Wybranowskiego.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę