Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Złota niespodzianka w Krakowie!

Główne zdjęcie
Złota sztafeta Prefbetu

Joanna Fiodorow i męska sztafeta 4 x 400m Nabiałek Ł., Chyliński D., Kakareko G. i Leonik M. Zdobyli złote medale podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski , które w weekend odbyły się w Krakowie. Medaliści to zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - O ile medali Asi można było się spodziewać to już to co zrobili chłopcy w sztafecie 4x400m można określić tylko jednym słowem – SENSACJA – mówi trener Andrzej Korytkowski. - Nasi zawodnicy nie byli w ogóle brani pod uwagę jako kandydaci do medalu a mimo to zdobyli tytuł mistrzowski.

Joanna Fiodorow
Joanna Fiodorow

Obrona tytuł mistrzowskiego z ubiegłego sezonu w rzucie młotem Joanny Fiodorow (62.93m) nie jest zaskoczeniem. Przypomnijmy, że Asia wcześniej zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów i wygrała rzut młotem w meczu Polska – Niemcy i od początku zaliczana była do faworytów krakowskich mistrzostw w rzucie młotem.
Fiodorow w Krakowie wystartowała także w konkurencji pchnięcia kulą i z wynikiem 12,58m zajęła 7. miejsce.
Zupełnie inaczej przedstawia się złota sztafeta Prefbetu. Ich zwycięstwa nie spodziewał się nikt. 
- Co ciekawe Łukasz Nabiałek, Daniel Chyliński, Grzegorz Kakareko i Marcin Leonik oprócz złota na 4x400m (3.15,33) zajęli również 6. lokatę na 4x100m (42,88) – mówi Korytkowski. -  Prawdziwym „ojcem” sukcesu jest Łukasz Nabiałek, który zajął również 6. miejsce na 200m (21,75), by po godzinie pobiec na pierwszej zmianie, przyprowadzając naszą sztafetę na pierwszym miejscu, a kolejni zawodnicy już mogli biec spokojnie i tylko zwiększać przewagę na AZS Łódź.

W sumie 9. osobowa ekipa  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża zdobyła w Krakowie dwa złote medale i 9. razy znalazła się w wąskich finałach zdobywając aż 120pkt.
- Przed mistrzostwami liczyliśmy na max 75pkt., a zdobyliśmy, aż 120pkt. i 2 złote medale z czego jeden to niesamowita niespodzianka – cieszy się Korytkowski. - Podczas występu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wszyscy dali z siebie wszystko, a w klubie widać tzw. ducha drużyny (Team Spirit). Po złocie w sztafecie 4x400m nasunęłam mi się ciekawa refleksja – w ciągu 5 lat zdobyliśmy 5 medali MP w sztafetach, a najwięcej bo aż czterokrotnie wśród medalistów był Daniel Chyliński.
Wszystkie wyniki lekkoatletów  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża:
1 miejsce Joanna Fiodorow          młot         62.93 (25pkt.)
1 miejsce (Nabiałek Ł., Chyliński D., Kakareko G., Leonik M.)    4x400m M    3.15,33 (25pkt.)

6 miejsce Łukasz Nabiałek         200m        21,75 (12pkt.)
6 miejsce (Leonik M., Chyliński D., Nabiałek Ł., Kakareko G.)    4x100m M     42,88 (12pkt.)
7 miejsce Ewa Winczewska         3000prz.    11.43,40 (10pkt.)
7 miejsce Grzegorz Kakareko        400m         48.84 (10pkt.)
7 miejsce Joanna Fiodorow         Kula         12.58 (10pkt.)
8 miejsce Magdalena Stankiewicz        400m        57,60 (8pkt.)
8 miejsce Magdalena Stankiewicz         800m         2.13,15 (8pkt.)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę