Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dobkowski dziś rzuca w Singapurze

Główne zdjęcie
Sebastian Dobkowski

Sebastian Dobkowski, 17-letni zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, jest jedynym sportowcem z regionu, który bierze udział w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży jakie od soboty rozgrywane są w Singapurze. Dziś Dobkowski, który jest najlepszym z młodych polskich młociarzy, weźmie udział w kwalifikacjach. Jego życiowy wynik 77,73m stawia go w gronie faworytów Igrzysk.

Igrzyska w Singapurze potrwają do 26 sierpnia. Poza chodem i sztafetami w pozostałych 32 konkurencjach wszyscy zawodnicy startują w kwalifikacjach, a następnie w finałach (A, B lub C). Z 12-osobowej ekipy polskich lekkoatletów dotychczas bardzo dobrze spisali się kulomioci Anna Wloka (LUKS Podium Kup), która w pierwszej próbie ustanowiła rekord życiowy, a następnie dwukrotnie poprawiła rekord Polski, uzyskując najlepszy wynik w konkursie (15.77), oraz Krzysztof Brzozowski (MKS-MOS Płomień Sosnowiec), który wynikiem 22.50 ustanowił nowy rekord Polski.
Do walki o medale w Singapurze zakwalifikowali się także płotkarz Filip Drozdowski i dyskobol Wojciech Praczyk W biegu na 110m pł Drozdowski (MKL Toruń) zajął czwarte miejsce w swojej serii uzyskując 5. czas kwalifikacji 13.82, a w kwalifikacjach rzutu dyskiem Praczyk (ULKS Uczniak Szprotawa) uplasował się na 6. pozycji osiągając 55.43.

Dziś ostatni dzień kwalifikacji z udziałem Polaków. Wśród nich jest także Sebastian Dobkowski z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Jego rekord życiowy ustanowiony w maju w Moskwie 77,73 to drugi wynik na świecie w tej kategorii wiekowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę