Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

STOP ZAŚMIECANIU

 

     Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w dniu 17.06.2010 r. zorganizowaliśmy akcję sprzątania poboczy Rezerwatu Kalinowo pod hasłem „STOP ZAŚMIECANIU!”.

          Akcja miała na celu uświadomienie  zagrożeń powodowanych przez zanieczyszczenia oraz  znaczenie segregacji odpadów.

   W sprzątaniu uczestniczyło 23 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Drozdowie pod opieką pani M. Hermanowskiej i B. Kenigsman. Pogoda dopisała nam w pełni, dzieci z wielkim zapałem i poświęceniem zbierały śmieci. Zebrały wiele różnorodnych odpadów wyrzucanych przez użytkowników tej trasy: opakowania po artykułach spożywczych, butelki, puszki, folie, zużyte pampersy, a nawet części z karoserii samochodowej. Łącznie zebrano ok. 50 worków, co stanowi 1,5 m3 odpadów. Wójt Gminy Piątnica zapewnił worki i rękawice oraz wywóz śmieci na wysypisko.

    Po ciężkiej pracy w siedzibie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego czekało na dzieci ognisko. Podczas krótkiej prelekcji pracownik Parku przybliżył dzieciom problem zagożeń wynikających z  zaśmiecania środowiska  oraz możliwość zmniejszenia ilości odpadów przez ich segregację i recykling.

    W podziękowaniu za udział w akcji dzieci otrzymały symbolicznego lizaka oraz broszurę „Przyroda i my”  traktującą o szkodliwym wpływie zanieczyszczeń, którą  zobowiązały się  przekazać rodzinom, szerząc w ten sposób ideę czystego środowiska.

 

    Mamy nadzieję, że w myśl starym przysłowia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” -   nasza praca nie pójdzie na marne.

    Organizując tego typu akcje ekologiczne wierzymy, że praktyka połączona z teorią może zdziałać cuda – a wszystko po to, aby nasza Ziemia mogła przetrwać dłużej.

Staramy się wszczepić młodemu pokoleniu  ideę zrównoważonego rozwoju: żyjmy i spełniajmy swoje potrzeby tak, aby nie zagrażać możliwościom zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę