piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Tercjak dwukrotnie na podium w Wiedniu

Cztery medale – dwa złote i dwa brązowe – przywieźli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate z Otwartych Mistrzostw Austrii w Karate Kyokushin - AUSTRIAN OPEN. Mistrzostwa w niedzielę odbyły się w Wiedniu i wystartowało w nich ponad 400 zawodników z 12 krajów. Dariusz Syrnicki, prezes ŁKK z łomżan wyróżnia Macieja Tercjaka - „jest bardzo wszechstronnym i zdolnym zawodnikiem”, który w Austrii zdobył dwa medale. - W tej chwili jest on mistrzem Polski oraz Austrii juniorów w konkurencji kata – podkreśla Syrnicki.

Maciej Tercjak na najwyższym podium MP Juniorów młodszych
Maciej Tercjak na najwyższym podium MP Juniorów młodszych

W konkurencji kumite (walki), w stawce 40 zawodników wagi lekkiej juniorów, Maciej Tercjak stoczył cztery pojedynki, z których trzy wygrał, w tym dwa przez ippon (ko). Czwarty pojedynek, półfinałowy, był bardzo zacięty. Zawodnik z Izraela okazał się bardzo dobrze przygotowany. Rozstrzygniecie nastąpiło dopiero po dogrywce poprzez decyzję sędziów na niekorzyść naszego zawodnika. Przeciwnik Maćka triumfował również w finale zajmując pierwsze miejsce.
Maciej Tercjak wystartował także w kategorii kata (układy) gdzie zdobył złoty medal potwierdzając opinie, że jest bardzo wszechstronnym i zdolnym zawodnikiem.

W Mistrzostwach w kategorii kata juniorek medale zdobyły dwie zawodniczki ŁKK - Karolina Mroczkowska (złoto) i oraz Karolina Zajkowska (brąz).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0