Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Z Łomży na mistrzostwa „Samsunga” w Łodzi

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy dwóch łomżyńskich klubów sportowych LKS Narew - Kurpiewski Łomża i LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża podczas rozgrywanych w Białymstoku regionalnych eliminacji Samsung Athletic Cup. Zawodnicy obu drużyn zdobyli po siedem medali, a czworo z nich wywalczyło także prawo startu w finałach zawodów, które w czerwcu odbędą się w Łodzi.

Zawody „Samsunga” to impreza lekkoatletyczna dla młodzieży w kategorii młodzika, jest w niej po 6 konkurencji dziewcząt i chłopców. W tym roku jest 12 regionalnych eliminacji, z których tylko zwycięzcy awansują do zawodów finałowych, które odbędą się w czerwcu w Łodzi.

Reprezentanci LKS Narew - Kurpiewski Łomża zdobyli siedem medali. W konkurencji skok w dal zawodnicy klubu zajęli całe podium. Złoty medal i prawo startu w zawodach finałowych wywalczył Dawid Urbanowski - 5.45m, srebrny jego kolega  Bartosz Paduch (5.40m), a brązowy medal Piotr Konopka (5.20m). Bardzo dobrze zaprezentowali się również skoczkowie wzwyż. W konkursie męskim drugie miejsce wywalczył Antoni Górski - 170cm (Rż.)Wśród dziewczyn srebrny medal zdobyła czyniące stałe postępy Klaudia Brodkowska -152cm (Rż.), a brąz wywalczyła jej koleżanka Weronika Węgrowska – 149cm. Siódmy medal Narwi to brąz Wioletty Górskiej w pchnięciu kulą - 10.92m.

Także spośród kilkunastoosobowej ekipy "PREFBETU" siedmiu zawodników stanęło na podium. Najlepiej zaprezentował się Tomasz Olszewski (PG Ciechanowiec), który wygrał bieg na 100m z nowym rekordem życiowym 11.63s. Rezultat podopiecznego tr. C. Koziarskiego był najlepszym wynikiem wielobojowym zawodów wśród chłopców.
Wśród dziewcząt swoje konkurencje wygrały i również uzyskały awans do finału Ogólnopolskiego Marta Kaliściak 300m (PG 6 Łomża- tr. A. Korytkowski) 44.07s. po "bratobójczej" walce pokonała Kamilę Wróblewską (PG 2 Grajewo - tr. P. Dąbkowski) oraz Beata Trzonkowska pchnięcie kulą (PG Wąsosz - tr. J. Jaworowski) 11.98m. Rezultat Beaty był drugim wynikiem wielobojowym wśród dziewcząt.
Poza nimi medale zdobyli także: srebro - Paweł Pogorzelski (PG Kobylin Borzymy) w biegu na 1000m (czas: 2.49,28) i Monika Maciorowska (PG Danówek) w skoku w dal (4.58), a brąz  Grzegorz Chyliński (PG Mały Płock) w biegu na 300 m (40.74).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę