niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Przez chmurę wulkanicznego pyłu karatecy z Łomży do Japonii dostają się przez Wiedeń

Chmura pyłu wydobywająca się przez kilka ostatnich dni z wulkanu Eyjafjoell na Islandii krzyżowała szyki także zawodnikom Łomżyńskiego Klubu Karate zmierzającym na zaczynające się w piątek w Japonii Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin. Ostatecznie aby dotrzeć na czas postanowiono, że odlecą z lotniska w Wiedniu, a nie w Warszawie jak początkowo planowano. Nocą wszyscy busami pojechali do Austrii, skąd około 14. mają odlecieć do Tokio.

Przypomnijmy podczas rozgrywanych w najbliższy weekend Mistrzostw Świata Karate Kyokushin w Japonii Polskę ma reprezentować 40 zawodników. W tej grupie jest także trójka zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate: Aleksandra Zajkowska, Maciej Tercjak i Łukasz Lubiejewski, oraz wychowanka ŁKK Anna Kaczyńska, która teraz reprezentuje Zambrowski Klub Karate Kyokushin.   Dla Tercjaka i Lubiejewskiego będzie to debiut na tak wielkiej imprezie. Zajkowska, aktualna wicemistrzyni świata juniorek, tym razem będzie walczyła wśród seniorek. 
- Mam nadzieję, że Ola sobie poradzi. Co prawda zdobycie medalu nie będzie takie proste, choć możliwe – mówi trener łomżyńskich karateków Dariusz Syrnicki.

Zdecydowanie najbardziej doświadczaną zawodniczką jest Kaczyńska, dla której będzie to już czwarty start na Mistrzostwach Świata. Kaczyńska (kat. powyżej 65kg) jest w gronie osób wymienianych do walki o miejsce na podium.


 
S P O N S O R Z Y
W Y J A Z D U :

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0