Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Przez chmurę wulkanicznego pyłu karatecy z Łomży do Japonii dostają się przez Wiedeń

Chmura pyłu wydobywająca się przez kilka ostatnich dni z wulkanu Eyjafjoell na Islandii krzyżowała szyki także zawodnikom Łomżyńskiego Klubu Karate zmierzającym na zaczynające się w piątek w Japonii Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin. Ostatecznie aby dotrzeć na czas postanowiono, że odlecą z lotniska w Wiedniu, a nie w Warszawie jak początkowo planowano. Nocą wszyscy busami pojechali do Austrii, skąd około 14. mają odlecieć do Tokio.

Przypomnijmy podczas rozgrywanych w najbliższy weekend Mistrzostw Świata Karate Kyokushin w Japonii Polskę ma reprezentować 40 zawodników. W tej grupie jest także trójka zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate: Aleksandra Zajkowska, Maciej Tercjak i Łukasz Lubiejewski, oraz wychowanka ŁKK Anna Kaczyńska, która teraz reprezentuje Zambrowski Klub Karate Kyokushin.   Dla Tercjaka i Lubiejewskiego będzie to debiut na tak wielkiej imprezie. Zajkowska, aktualna wicemistrzyni świata juniorek, tym razem będzie walczyła wśród seniorek. 
- Mam nadzieję, że Ola sobie poradzi. Co prawda zdobycie medalu nie będzie takie proste, choć możliwe – mówi trener łomżyńskich karateków Dariusz Syrnicki.

Zdecydowanie najbardziej doświadczaną zawodniczką jest Kaczyńska, dla której będzie to już czwarty start na Mistrzostwach Świata. Kaczyńska (kat. powyżej 65kg) jest w gronie osób wymienianych do walki o miejsce na podium.


 
S P O N S O R Z Y
W Y J A Z D U :

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę