Młodzicy „Prefbetu” najlepsi w Polsce!

Podczas Mistrzostw Makroregionu Podlasko - Lubelskiego w biegach przełajowych bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. W stawce 16. zespołów w kategorii młodzików zajęli pierwsze miejsce i tym samym obronili zdobyty w ubiegłym roku tytuł mistrzowski. Co ciekawe po zebraniu wyników ze wszystkich ośmiu makroregionów okazało się, że młodzicy „Prefbetu” (exe quo z WLKS SIEDLCE) zajęli po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Na zawodach, które zostały rozegrane w Supraślu przełajowcy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża zdobyli 33 pkt. i wyprzedzili o „jedno oczko” KS Podlasie Białystok, a trzecie miejsce zajął MKS Żak Biała Podlaska (19pkt.).
Indywidualnie najlepiej wypadli: Eliza Grzymała m4 (2500m), Grzegorz Chyliński m4 (2000m), Paweł Pogorzelski m4 (3000m) natomiast trener Andrzej Korytkowski wygrał klasyfikację szkoleniowców.

Również na tych samych zawodach odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i także podczas tej rywalizacji bardzo dobrze wypadli nasi juniorzy młodsi bo, aż 11 z nich wystąpi na Mistrzostwach Polski, które za dwa tygodnie odbędą się w Chorzowie. Osiem osób wywalczyło awans bezpośredni, a trzy zostało dołączonych do ekipy z puli wojewódzkiej.