Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Etap wojewódzki IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" 2009/2010

 

      W dniu 1.03.2010 r. w miejscowości Rutka-Tartak odbył się wojewódzki etap IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2009/2010 został zorganizowany przez Suwalski Park Krajobrazowy. W finale wojewódzkim wzięły udział drużyny reprezentujące parki krajobrazowe województwa podlaskiego: Suwalski Park Krajobrazowy (SPK) reprezentowała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rutce-Tartak, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej (PKPK) – Gimnazjum przy Zespole Szkół Sportowych w Supraślu i Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi (ŁPKDN) – Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy.

      Konkurs rozpoczął się o godz. 10:00 i składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 25 pytań ( 15 pytań przyrodniczo-geograficznych i 10 pytań dotyczących parków krajobrazowych województwa podlaskiego).

     W drugiej części konkursu gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością 100 gatunków chronionych roślin i 100 gatunków chronionych zwierząt – każdy uczestnik miał za zadanie rozpoznać 10 gatunków na podstawie zdjęć.

 W ogólnej punktacji I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy (ŁPKDN) w składzie:

1. Anna Chabetek

2. Izabela Ejza

3. Artur Góralczyk

4. Piotr Włodkowski

pod opieką p. Agaty Sasak –zdobywając łącznie 115,5 pkt.

Drużyna ta będzie reprezentowała województwo podlaskie w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2010 r.

II miejsce z ilością 114 pkt. zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rutce-Tartak (SPK) w składzie:

1. Magdalena Furman

2. Karolina Puza

3. Patrycja Szlaużys

4. Justyna Kowalewska

pod opieką p. Anny Tabin

III miejsce i 101,5 pkt. zdobyła drużyna z Gimnazjum przy Zespole Szkół Sportowych w Supraślu (PKPK) w składzie:

1. Magdalena Koperek

2. Maria Hołownia

3. Estera Górska

4. Wojciech Dybitkowski

pod opieką p. Krystyny Roczniak

 Wszyscy uczestnicy etapu wojewódzkiego i ich opiekunowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy konkursu, ich opiekunowie i zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić muzeum Wigier w Starym Folwarku.

Foto: Zwycięska drużyna
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę