Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Zielone lekcje w Parku

        Oferta edukacyjna Parku w roku szkolnym 2009/2010 cieszy się dużym zainteresowaniem. Siedzibę Parku odwiedziło około 544 uczniów klas podstawowych i przedszkoli. Zajęcia edukacyjne dotyczyły różnych tematów, zarówno pór roku jak i elementów przyrody na ścieżce edukacyjnej w rezerwacie ”Kalinowo”. Zajęcia edukacyjne połączone z jesiennym spacerem po lesie przedstawiały jak w sposób przyjemny i obrazowy można poznać i obserwować przyrodę. Na ścieżce dzieci poznawały piętra lasu, podstawowe gatunki drzew, jak również przy zachowaniu odrobimy ciszy i spokoju niektórym grupom udało się zobaczyć wiewiórkę pospolitą, zająca szaraka oraz usłyszeć piękny śpiew ptaków. Na spotkania zaproszona została pani leśnik z Nadleśnictwa Łomża. Zajęcia uwieńczone były ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz grami i zabawami edukacyjnymi. W listopadzie zajęcia edukacyjne odbywały się w siedzibie Parku. Tematem lekcji była „Jesień i jej skarby”. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznać nadchodzącą jesień, jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz które ptaki odlatują, a które pozostają z nami. W ramach zajęć praktycznych dzieci wykonywały drzewa z zebranych liści. W miesiącu grudniu prowadzone są zajęcia na temat „Zima w świecie roślin i zwierząt”. Lekcje obejmują prezentację o zimie i jej urokach, a także uciążliwościach związanych ze znalezieniem pokarmu przez ptaki. Podczas zajęć dzieci zdobywają informację o sposobie dokarmiania ptaków, budowania prawidłowego karmnika oraz przygotowania zdrowego pokarmu dla ptaszków, rozpoznają gatunki ptaków, które odwiedzają nasze karmniki w zimie. Uczą się także narysować podstawowy kształt ptaka i go ozdabiają. W czasie prowadzonych lekcji słuchają fraszki o zimie i wierszy o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Dla najmłodszych przedszkolaków przygotowany jest również krótki film o przystosowaniu zwierząt w zimie.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach i zgłaszania nowych tematów zajęć, które mogą zainteresować naszą młodzież. Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie.
 
W siedzibie Parku jest możliwość zakupienia broszur informacyjnych i gadżetów z logo parku:
 - folder „Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi” – 3 zł
 - mapa łomżyński Park Krajobrazowy – 5 zł
 - smycz – 4, 50 zł
- metrówka - 3 z
- kaseta VHS „Łomżyński Park Krajobrazowy” – 20 zł
- folder „Podlaskie Parki Narodowe i Krajobrazowe” – 4 zł
W ramach prowadzonych lekcji organizowane są także ogniska odpłatne po 55 zł od grupy.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę