Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Pierwszy wyścig MTB w Łomży

- Od paru lat chorowałem, aby pokazać Łomży kolarstwo MTB ponieważ najlepszy zawodnik w województwie Robert Pietrzak pochodził właśnie z Łomży – mówił Wiesław Grabek wiceprezes okręgowego związku kolarskiego w Białymstoku. Trasa pierwszego wyścigu MTB czyli kolarstwa górskiego wiodła przez muszlę koncertową, obok kamiennych schodków, brzegiem Narwi i kończyła się ponownie na muszli. Czy była trudna? - Widzi Pan padających ludzi, … i tak powinien wyglądać zawodnik na trasie i po wyścigu. Wyścig udany, to kiedy zawodnik dojeżdża i ma wyczerpanie organizmu w 103% czy 105%. - podsumował Grabek.

Wyścigi odbywały się przy zmiennej pogodzie w sobotę 5 lipca. Deszcz sprawił, że trasa stała się jeszcze trudniejsza.
- Ten deszcz wyciąga z zawodnika największe umiejętności techniczne, żeby na śliskiej trawie balans ciałem był taki, aby nie przewracać się – mówi Grabek

Przewodniczący komisji trenerskiej przełajowców, członek zarządu PZK Kazimierz Prokopyszyn także potwierdzał trudność trasy.
- Ten deszcz, który spadł, a wczoraj była późno koszona trawa spowodował, że bardzo dużo zawodników i zawodniczek leżało. Dużo defektów, np. zerwanie łańcucha – 5. To nie jest wina trasy, a złego przygotowania sprzętu. Było parę gum i sporo zawodników, faworytów nawet, miało gumy. Jeden z nich znalazł się nawet na miejscu 3. Bardzo dobry zawodnik, kandydat na medal  Brudziński z Górnika Wałbrzych nie ukończył wyścigu. Zapał gumę, stracił bardzo dużo i uznał, że nie ma co jechać.

Niestety, nie było za wielu kibiców na trasie wyścigu. Być może pogoda, być może małe zainteresowanie tym sportem, ale jak mówi Prokopyszyn - musi być trochę więcej kibiców, ale na tę sprawę narzekamy wszędzie.

Wiesław Grabek nie kryje celu wyścigu -  dążę do tego, aby w Łomży powstał samoistny klub, żeby dzieci nie przyjeżdżały do mnie do Białegostoku tylko tu na miejscu mogły ćwiczyć. Bo Łomża i Narwiański Park ma piękne ukształtowanie terenu, ma lasy, ma dobry klimat.
- Chciałbym, żeby ten wyścig był cykliczny. Czy dostaniemy od Polskiego Związku eliminację do olimpiady to zależy od większości trenerów, którzy tu przyjechali. Ale myślę, że im ten wyścig też się podobał. Do tej pory wyścigi MTB były albo w górach albo w lasach, a nie było go w mieście. Tu jest to po raz pierwszy - mówi.

Komplet wyników Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego MTB Łomża w załączniku.

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę