Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Drugi Orlik znacznie tańszy niż pierwszy

O 700 tysięcy złotych taniej niż pierwszy ma być wybudowany drugi łomżyński Orlik. Kompleks boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią, w ramach rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012”, powstanie przy I LO przy ul. Bernatowicza. Wybudować ma go szczecińska firma Unipol, która wygrała przetarg ogłoszony przez ratusz. Swoje prace wyceniła ona na nieco ponad 1,3 mln zł. Orlik przy ul. Katyńskiej (w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego) kosztował ponad 2 mln zł.

Na ogłoszony w maju przetarg wpłynęło 5 ofert, zaś decydującym kryterium przy wyborze oferty była cena. Najniższą, opiewającą na niewiele ponad 1,3 miliona zł. (najdroższa była od niej wyższa o 250 tys. zł) złożyła właśnie firma Unipol ze Szczecina. Ta sama firma wcześniej wykonała w Łomży cztery boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią (przy SP nr 4 – ul. Kierzkowa 7, SP nr 7 - ul. Mickiewicza 6, ZSDiG - ul. M. Skłodowskiej - Curie 5, oraz II LO - Plac Kościuszki 3)

Nowy Orlik będzie nieco różnił się od tego przy ul. Katyńskiej. Zlecenie obejmuje budowę: boiska do piłki nożnej z trawy syntetycznej o wymiarach 30 m x 62 m, boiska do koszykówki z polem do siatkówki (pow. całkowita 613 m2) o nawierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem i  trzytorowej tartanowej bieżni o długości 107 metrów łącznie ze strefą startu i hamowania - której nie ma w standardowym Orliku. Obok powstaną budynki zaplecza socjalnego przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych z szatniami i łazienkami, a cały obiekt będzie oświetlony i ogrodzony. Wszystko ma być gotowe do połowy października.

Program „Moje Boisko – Orlik 2012” zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Do realizacji boisk po 333 tys zł. dorzucają się rząd i samorząd województwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę