Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 304

Jechał „wczorajszy”, zabił kobietę

Dwie kobiety zginęły w ostatnich dniach na drogach w regionie Łomży. We wtorek rano, samochód śmiertelnie potrącił 46-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię w okolicy Kupisk Starych. Okazało się, że kierowca samochodu jechał pijany... Do innego tragicznego wypadku doszło w sobotę w Niećkowie koło Szczuczyna. Dachująca nubia zderzyła się z motocyklem yamahą. W wypadku zginęła 33-letnia kobieta kierująca motocyklem.

Do pierwszego z opisywanych wypadków  doszło o godzinie 8.00. Mężczyzna w wieku 41 lat, mieszkaniec gminy Zbójna, jechał oplem vectrą w kierunku Łomży. Tuż przed granicami miasta najechał na 46-letnią mieszkankę Kupisk, która przechodziła na drugą stronę drogi.
- Kierowca po uderzeniu w kobietę stracił panowanie nad samochodem, uderzył w przydrożny znak, po czym zjechał do rowu i dachował. Kobieta zginęła na miejscu, kierowca samochodu doznał rany ciętej głowy i ogólnych potłuczeń – opowiada Białomyzy.
Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca wypadku był kierowca opla, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze – o poranku intensywnie padał deszcz.
Dopiero w dwie i pół godziny po wypadku policjantom udało się zbadać trzeźwość kierowcy samochodu. Niestety wynik był dla niego niekorzystny. Okazało się, że w organizmie ma blisko 0,4 promila alkoholu. Policja otrzymała jednak także wyniki badania krwi pobranej kierowcy przez szpital. Ten jest jeszcze wyższy.
- Wynika, że w momencie wypadku, miał on 0,88 promila alkoholu we krwi - dodaje Białomyzy.
Niestety pijani kierowcy wciąż jeżdżą po drogach regionu. Dzień wcześniej na ulic Dwornej zatrzymano jadącego samochodem 41-letniego mieszkańca pobliskiego Siemienia, który prowadził mając w sobie niemal 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że już wcześniej sąd orzekł w stosunku do niego zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych do listopada 2010 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę