Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 284

Doczekamy „taniego” paliwa?

Mieszkańcy Łomży mogą mieć szansę kupić taniej paliwa. Tak by wynikało z dyskusji, która w środę odbyła się podczas Sesji Rady Miasta Łomża. Okazało się, że od kilku lat gotowa jest pełna dokumentacja (nawet pozwolenie na budowę) modernizacji stacji paliw znajdującej się na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ul. Spokojnej. Po jej przeprowadzeniu należąca do samorządu stacja paliw miałaby sprzedawać „tanie” paliwo mieszkańcom Łomży. Aby tak się stało potrzebna jest tylko taka „wola”, ale o tym po raz pierwszy, nie tylko radni, dowiedzieli się wczoraj...

Sprawę „taniego” paliwa dla mieszkańców Łomży wywołała interpelacja radnej Bogumiły Olbryś. Zapytała ona prezydenta czy wobec powszechnej drożyzny na łomżyńskich stacjach paliw istniałaby możliwość sprzedaży „taniego” (czytaj: jedynie po kosztach) paliwa na należącej do samorządu stacji paliw na terenie MPK.
Odpowiadając na tę interpelację prezydent Jerzy Brzeziński stwierdził, że taka możliwość istnieje, ale po modernizacji tej stacji.
- Decyzja należy do Państwa – mówi do radnych prezydent podkreślając, że dokumentacja na modernizację bazy MPK i znajdującej się tu stacji paliw jest gotowa. - Jeżeli tak Państwo chcą szukamy środków finansowych i już – dodawał.
Więcej szczegółów na ten temat ujawnił radny Janusz Nowakowski, który pracuje w MPK. Powiedział on, że kilka lat temu była robiona analiza i wyszło z niej że takie „otwarcie” stacji dla mieszkańców jest jak najbardziej zasadne.
- Będziemy mogli wpływać na regulację ceny paliw w mieście – mówił radny Nowakowski.
Nowakowski  podkreślił, że właściwie wszystko łącznie z pozwoleniem na budowę, MPK ma już od dwóch lat. Aby jednak plany zrealizować brakuje pieniędzy. Przedsiębiorstwo chce środki na ten cel pozyskać z funduszy unijnych, ale ciągle przesuwany jest termin konkursów.
- Ostatnio mówi się, że konkurs będzie w sierpniu – wrześniu. Jeśli uda nam się pieniądze pozyskać, to to zrealizujemy – mówił Nowakowski, dodając, że tak naprawdę to inwestycję tę można także zrealizować za pieniądze miasta, ale potrzebna jest do tego decyzja polityczna.
Już po sesji rady Nowakowski dopowiadał, że gdyby była decyzja i pieniądze na zmodernizowanie stacji paliw MPK tak by mogła ona sprzedawać „tanie” paliwa wystarczyłoby kilka miesięcy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę