Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 267

Do trzech razy sztuka....

Dyskusja o tym gdzie w Łomży ma powstać pierwsza prawdziwa galeria handlowa toczy się już od lat... Jako pierwsi – już 10 lat temu - szlaki wydeptywali przedstawiciele Echo Investmnet, którzy planują budowę „Galerii Veneda” przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Pomysł na wielką galerię „na Bawełnie” mieli „łomżyńscy biznesmeni”, ale już dziś głośno o tej inwestycji jako swojej mówi Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI). Teraz pojawił się także trzeci inwestor. Rank Progress z Legnicy planuje budowę galerii usługowo-handlowej na terenie po zlikwidowanej jednostce wojskowej przy Alei Legionów – obok Mc Donald's.

Na działce, gdzie legnicka firma developerska chciałaby wybudować galerię handlowo-usługową, do czerwca 2004 roku funkcjonowała jednostka wojskowa. Na początku 2006 roku od Agencji Mienia Wojskowego teren odkupił przedsiębiorca z Łysych płacąc 3 790 tys zł. Było to o 40 tys złotych więcej niż wynosiła cena wywoławcza i choć na licytacji w Olsztynie stawiło się pięć zainteresowanych jej kupnem podmiotów nikt ceny nie podbił...  Już wówczas mówiono, że teren leżący przy głównej ulicy miasta jest wręcz wymarzony pod wielką galerię handlową z hipermarketem. Na zainteresowanie nie trzeba były zbyt długo czekać. Galerię handlową chce tu wybudować Rank Progress. Jak mówi Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy firmy, jest ona już właścicielem tego terenu.
- Na razie jesteśmy na początku drogi do ewentualnej budowy w Łomży galerii – mówi Wyborski. - Przygotowujemy koncepcję programowo-przestrzenną, którą przedstawimy władzom miasta – dodaje.
Prace nad tą koncepcją mają potrwać jeszcze około dwóch tygodni. Póki co Wyborski ujawnia, że  planowana galeria miałaby powierzchnię całkowitą około 45 tys m.kw., przy czym ok. 15 tys m.kw  z tego zajmowałby parking.
- Czysta powierzchnia handlowa galerii powinna wynieść około 23-25 tys m.kw. - mówi Wyborski.      Choć sama budowa galerii, gdyby do niej doszło, powinna trwać od 12 do 18 miesięcy, to jednak póki co trwają prace nad zmianami planów zagospodarowania, aby taka inwestycja w tym miejscu była możliwa. Rank Progress zlecił już m.in. opracowanie „Analizy oddziaływania projektowanej galerii na system transportowy miasta i układ ulic znajdujących się w jej bezpośrednim sąsiedztwie”. Dokument przygotowuje TransEko, czyli ta sama firma, która pracuje nad identycznymi opracowaniami dla dwóch innych planowanych w mieście wielkich galerii handlowych – „Venedy” (przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej) i „Narwi” (na Bawełnie).
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę