Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

ŁKS wychodzi z zakrętu?

ŁKS Łomża zawarł ugodę z Urzędem Skarbowym. Dziś sponsorzy i sympatycy klubu wpłacili na konto fiskusa około 40 tys zł. To część wierzytelności jakie wobec US miał klub, ale wpłacenie pieniędzy pozwoliło na zawarcie ugody, i wystawienie przez urząd ŁKS-owi zaświadczenia, którego żądał PZPN. - W tej chwili rozpatrywany jest układ z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i sądzę, że tu także uda nam się znaleźć rozwiązanie – mówi prezes ŁKS-u Leszek Gołaszewski. - Poprosiliśmy PZPN jeszcze o 3 – 4 dni na dostarczenie tego dokumentu – dodaje.

Zaświadczenia z US i ZUS są niezbędne przy składaniu wniosków licencyjnych do Polskiego Związku Piłki Nożnej. ŁKS wniosek taki złożył, ale bez zaświadczeń licząc, że PZPN wezwie klub do uzupełnienia dokumentacji, ale dzięki temu zyskuje się kilka dni na zebranie pieniędzy.
-  Dziękuję sponsorom, którzy wsparli nas finansowo. Tylko dzięki temu udało się zebrać pieniądze na US – mówi Gołaszewski. - Liczymy, że z ZUS-em będzie podobnie - dodaje.

Dokumenty które ŁKS złożył w PZPN dotyczą wydania licencji na grę drużyny w piłkarskiej II lidze, ale jak twierdzą działacze w przypadku ubiegania się o licencję na grę w I lidze dokumenty są takie same. Póki co klub nie dostał jednak oficjalnego zaproszenia do gry na zapleczu ekstraklasy. W ŁKS-sie  spodziewają się, że w najbliższych dniach takie zaproszenie PZPN wyśle. Jak twierdzi prezes Gołaszewski są już nawet pierwsze tego zapowiedzi.
- Na 31 lipca swoją wizytę na stadionie zapowiedziała komisja dopuszczająca stadiony do pierwszoligowych rozgrywek – mówi Gołaszewski.   

Przypomnijmy - ŁKS Łomża „awansuje” do I ligi po fuzji Polonii Warszawa z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Taki przebieg wydarzeń zapowiadał już w środę Witold Dawidowski prezes podlaskiego oddziału Polskiego Związku Piłki Nożnej.   
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę