Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Krok od Igrzysk...

Główne zdjęcie
Europejski festiwal sztafet. Finisz. Anna Rostkowska druga

Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) walczy jeszcze o prawo wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Podczas rozegranego we wtorkowy wieczór w Bydgoszczy VIII Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Tamex Cup z udziałem 150 zawodników z 30 krajów nasza zawodniczka w biegu na 800m zajęła trzecie miejsce. Choć uzyskany czas 2:00,64 jest najlepszym tegorocznym rezultatem Ani (i rekordem okręgu podlaskiego), niestety do minimum uprawniającego do udziału w Igrzyskach Olimpijskich zabrakło 0,64 sekundy...

- Teoretycznie pozostaje nam jedna szansa uzyskania wskaźnika – mówi Piotr Rostkowski, mąż i trener Ani. - Istnieje możliwość startu w Mistrzostwach Polski w Szczecinie (4 – 6.07.2008) lub w zawodach Grand Prix IAAF w Madrycie. Z analizy występów ostatnich kilkudziesięciu lat wiemy, że na mistrzostwach Polski żadna z zawodniczek nie pobiegła 800 metrów poniżej 2 minut. Start w Madrycie stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ chęć udział w zawodach wyraziły biegaczki ze ścisłej czołówki światowej, między innymi medalistki Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata: Maria Mutola z Mozambiku i Hasna Benassi z Maroka – wylicza Piotr Rostkowski.
Problemem są także sprawy organizacyjne, a do mityngu pozostało już tylko 3 dni.
- Startując w Hiszpanii tracimy  możliwość walki o tytuł mistrzyni Polski, a Ania nie przegrała w tym roku żadnego biegu na 800m z Polką i ma duże szanse na wygranie mistrzostw Polski – podkreśla Rostkowski. - Mamy nadzieję, że znajdziemy jednak optymalne rozwiązanie i wykorzystamy szansę na uzyskanie upragnionego limitu - dodaje.

Zawody w Bydgoszczy zaliczane były do prestiżowego cyklu mityngów World Athletics Tour Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki (IAAF). Po raz pierwszy w historii relację z mityngu lekkoatletycznego organizowanego w Polsce pokazała stacja Eurosport.
Należy podkreślić bardzo dobry start Krystyny Zabawskiej (Podlasie Białystok), która wynikiem 18,68m wypełniła wskaźnik na Igrzyska Olimpijskie i po raz kolejny w karierze będzie reprezentować Polskę na tej imprezie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę