Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Boiska z „Orlika” będą przy Zawadzkiej

Główne zdjęcie
szkic kompleksu boisk z orlik2012.pl

Do końca października, na terenie dawnej bazy ŁPRI przy ulicy Zawadzkiej w Łomży powinien powstać kompleks boisk sportowych w ramach projektu „Moje Boisko - Orlik 2012”. Właśnie ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. Jeżeli wszystko się uda w ciągu trzech miesięcy – od rozstrzygnięcia przetargu - powstaną tu dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią – jedno do gry w piłkę nożną o wymiarach 30,0 m x 62,0m; drugie do piłki ręcznej (26m x 46m) z polem do gry w siatkówkę i tenis oraz dwoma polami do koszykówki.

Plan kompleksu boisk na terenie dawnej bazy ŁPRI przy ul. Zawadzkiej w Łomży
Plan kompleksu boisk na terenie dawnej bazy ŁPRI przy ul. Zawadzkiej w Łomży

Do tego będzie jeszcze budynek socjalny z szatniami i łazienkami, a całość ma być ogrodzona i oświetlona. Cały kompleks będzie dostępny bezpłatnie wszystkim mieszkańcom.

Z założeń rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012” koszt budowy kompleksu miał sięgnąć około miliona złotych i być pokryty pospołu przez rząd, samorząd województwa i gminę, to w przypadku Łomży inwestycja ta będzie co najmniej dwa razy droższa.

- Planowany zakres prac przy budowie kompleksu boisk w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”, będzie w naszym mieście rozszerzony w stosunku do tego, co pierwotnie zakłada ministerialny program - podkreśla Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - W Łomży boisko wielofunkcyjne będzie większe o około 580 m2 niż jest to przewidziane w tym programie. Ponadto, program nie przewiduje dofinansowania doprowadzenia przyłączy sanitarnych i wodociągowych, kształtowania i przygotowania terenu pod inwestycję oraz instalacji monitoringu, czyli prac które również zostaną wykonane w ramach inwestycji, na którą Urząd Miejski w Łomży właśnie ogłosił przetarg. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu, beneficjenci programu mogą dokonać niewielkich zmian w programie pod warunkiem, że różnica w kosztach będzie finansowana ze środków własnych beneficjenta - dodaje Czech.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę