Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Dobre występy lekkoatletów w Warszawie

Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) wygrała bieg na 800 metrów rozegrany podczas odbywającego się w niedzielę w Warszawie 54 Memoriału Janusza Kusocińskiego. Jednocześnie na stadionie AZS-AWF w Warszawie rozegrano także ogólnopolskie zawody Samsung Athletic Cup, w których także bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi lekkoatleci. Bieg na 400 metrów wygrał Arkadiusz Wojno, w skoku w dal najlepszy był Adrian Góralczyk, a brązowy medal w pchnięciu kulą zdobyła Justyna Ormanowska.

Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) w niedzielnym biegu na 800 metrów uzyskała swój najlepszy tegoroczny rezultat 2:00,71, wyprzedzając Ewelinę Sętowską - Dryk (AZS AWF Warszawa) 2:00,76 i Litwinkę Egle Balciunaite 2:00,89. Z rąk pani Ireny Szewińskiej Ania otrzymała powołanie na Puchar Europy. Cieszy powrót do reprezentacji po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami i problemami zdrowotnymi.
- Szkoda, że nie będę mógł kibicować Ani na żywo w Annecy – mówi trener i mąż biegaczki Piotr Rostkowski. -  Pozostaje transmisja telewizyjna. Bieg na 800m zostanie rozegrany w sobotę, w pierwszym dniu rywalizacji około godziny 16:15.
Jak dotąd Ani nie udało się natomiast wypełnić wskaźnika na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Zabrakło niewiele - 0,71 sekundy! Walka o kwalifikacje olimpijskie kończy się 6 lipca.

Tymczasem startujący tego samego dnia, na tym samym stadionie, Adrian Góralczyk (Kurpiewski „Narew” Łomża) uczeń klasy drugiej gimnazjum w Małym Płocku w stu procentach spełnił oczekiwania swoich trenerów.
Skacząc na odległość 6.67m pozostawił rywali daleko w tyle. Już w pierwszej kolejce zaszokował rywali skokiem 6.64m i jego główny rywal Krzysztof Stachów z Lublina (najlepszy wynik eliminacji - 6.63 w Lublinie) nie był już w stanie mu zagrozić.
Rewelacyjnie spisał się także Arkadiusz Wojno (Prefbet Śniadowo - Pepees Łomża), który w serii finałowej 400 m przebiegł w czasie 47,51 sek., wygrywając tę rywalizację. Jest to nowy rekord życiowy Arka.  
Dobry start zaliczyła także Justyna Ormanowska (Kurpiewski „Narew” Łomża) uczennica gimnazjum w Wiźnie, która w konkursie pchnięcia kulą zdobyła brązowy medal wynikiem 11.61m.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę