Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Olimpiada Caritas

Około 200 osób wzięło udział w VIII Olimpiadzie Caritas dla osób niepełnosprawnych, która w sobotę odbyła się w Łomży. Hasłem przyświecającym uczestnikom zmagań zorganizowanych w hali sportowej i na boisku przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży było „Zwyciężę bo pokonam samego siebie”. Jak podkreśla organizatorka Olimpiady Małgorzata Gutowska z łomżyńskiej Caritas podstawowym jej celem była integracja społeczna.

Do Łomży przyjechało 19 zespołów z Domów Pomocy Społecznej, Ośrodków Szkolno-Wychowawczych czy Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego regionu. Zawodnicy zmagali się w 15 dyscyplinach sportowych niby prostych dla zdrowych ludzi, ale pobudzających do rywalizacji osoby niepełnosprawne umysłowo.
- Celem głównym Olimpiady jest integracja społeczna dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, dlatego też obok bloku sportowo – rekreacyjnego podczas Olimpiady odbyły się także wystawy i kiermasze twórczości oraz prezentacje drużyn – mówi Małgorzata Gutowska z Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Na Olimpiadzie odbywała się także – chyba równie ważna -  integracja osób niepełnosprawnych ze zdrowymi. W obsługę zmagań zawodników zaangażowanych było około 150 wolontariuszy – przede wszystkim ludzi młodych.
- To członkowie Szkolnych Kół Caritas, uczniowie gimnazjum przy którym zorganizowaliśmy Olimpiadę i choćby członkowie grupy tanecznej Grupy Crazy Twisting Group z MDK-DŚT w Łomży, którzy po występie zmienili się w sędziów oceniających zmagania osób niepełnosprawnych w poszczególnych dyscyplinach – podkreśla Gutowska.

VIII Olimpiada Caritas dla osób niepełnosprawnych odbyła się dzięki finansowemu wsparciu Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białymstoku i Urzędowi Miasta w Łomży.
210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę