Udany występ studentów PWSIiP na Akademickich Mistrzostw Polski w LA

góra - od lewej: Jacek Dąbrowski, Justyna Dąbrowska, Daniel Frankowski dół: Mariusz Kuczewski i Łukasz Truszkowski (z medalami)

Z trzema medalami Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce powróciła z Poznania do Łomży reprezentacja studentów Instytutu Wychowania Fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Z sześcioosobowej reprezentacji uczelni najlepiej zaprezentował się Łukasz Truszkowski, który zdobył dwa medale.

Łukasz Truszkowski wywalczył srebrny medal w biegu na 800 metrów (z czasem: 1.58,60) i brązowy w biegu na 3000 metrów (9.12,50). Ten sam zawodnik – reprezentant klubu Podlasie Białystok – bardzo dobrze pobiegł także na dystansie 1500 metrów. Zajął drugie miejsce z czasem 4.12,50, ale trzeciego medalu nie dostał ponieważ  biegał „poza konkursem” - zgodnie z regulaminem mógł wystartować tylko w dwóch konkurencjach.
Srebrny medal w biegu na 800 metrów wywalczyła za to Justyna Dąbrowska  (LŁKS „Prefbet Śniadowo”) uzyskując czas 2.23,23.

Dwa razy tuż za podium (na miejscu 4) w biegu na 800m i 1500m sklasyfikowany został Jacek Dąbrowski (LŁKS „Prefbet Śniadowo”). Reszta reprezentacji łomżyńskiej PWSIiP, czyli Justyna Dąbrowska (1500m), Daniel Frankowski (pchnięcie kulą, rzut oszczepem), Mariusz Kuczewski (rzut oszczepem), Karol Kalinowski (skok wzwyż, skok w dal) również zaprezentowała wysoką formę, lecz nie wystarczającą na zdobycie punktujących miejsc.

Opiekunowie łomżyńskich zawodników - K. Kirejczyk i J. Kotowski - uznali pierwszy start na Akademickich Mistrzostwach Polski za bardzo udany.