Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Udany występ studentów PWSIiP na Akademickich Mistrzostw Polski w LA

Główne zdjęcie
góra - od lewej: Jacek Dąbrowski, Justyna Dąbrowska, Daniel Frankowski dół: Mariusz Kuczewski i Łukasz Truszkowski (z medalami)

Z trzema medalami Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce powróciła z Poznania do Łomży reprezentacja studentów Instytutu Wychowania Fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Z sześcioosobowej reprezentacji uczelni najlepiej zaprezentował się Łukasz Truszkowski, który zdobył dwa medale.

Łukasz Truszkowski wywalczył srebrny medal w biegu na 800 metrów (z czasem: 1.58,60) i brązowy w biegu na 3000 metrów (9.12,50). Ten sam zawodnik – reprezentant klubu Podlasie Białystok – bardzo dobrze pobiegł także na dystansie 1500 metrów. Zajął drugie miejsce z czasem 4.12,50, ale trzeciego medalu nie dostał ponieważ  biegał „poza konkursem” - zgodnie z regulaminem mógł wystartować tylko w dwóch konkurencjach.      
Srebrny medal w biegu na 800 metrów wywalczyła za to Justyna Dąbrowska  (LŁKS „Prefbet Śniadowo”) uzyskując czas 2.23,23.

Dwa razy tuż za podium (na miejscu 4) w biegu na 800m i 1500m sklasyfikowany został Jacek Dąbrowski (LŁKS „Prefbet Śniadowo”). Reszta reprezentacji łomżyńskiej PWSIiP, czyli Justyna Dąbrowska (1500m), Daniel Frankowski (pchnięcie kulą, rzut oszczepem), Mariusz Kuczewski (rzut oszczepem), Karol Kalinowski (skok wzwyż, skok w dal) również zaprezentowała wysoką formę, lecz nie wystarczającą na zdobycie punktujących miejsc.

Opiekunowie łomżyńskich zawodników - K. Kirejczyk i J. Kotowski - uznali pierwszy start na Akademickich Mistrzostwach Polski za bardzo udany.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę