Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

ŁKS Łomża po raz kolejny przegrał, Mroziewski składa dymisję

Główne zdjęcie
trener ŁKS Browar Łomża Witold Mroziewski po kolejnej porażce

Czwartą porażkę na wiosnę odnotował walczący o utrzymanie na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy ŁKS Browar Łomża. Tym razem łomżanie na własnym boisku ulegli 0 : 1 Motorowi Lublin. Jedynego gola w 62 minucie strzelił Kamil Stachyra. Podczas po meczowej konferencji prasowej trener ŁKS-u Witold Mroziewski powiedział, że „jako człowiek honoru składa dymisję”. W poniedziałek ma zebrać się zarząd klubu, by zdecydować czy ją przyjąć. - Wszystkie zmiany są możliwe – mówił dziennikarzom prezes ŁKS-u Leszek Gołaszewski

Mecz zaczął się całkiem przyzwoicie. Początkowo, to piłkarze ŁKS-u Łomża częściej atakowali bramkę gości. Niestety nie potrafili wykończyć akcji ładnym strzałem i tym samym zmusić do kapitulacji dobrze spisującego się w tym spotkaniu bramkarza Motora Lublin Przemysława Mierzwy. Próbowali tego m.in. Sebastian Kęska, Artur Łazar, Georgi Biżew, ale żadnemu z nich ta sztuka się nie udała.
W pierwszej połowie spotkania goście ograniczyli się do przeprowadzenia kilku kontrataków, ale także oni mieli problemy z celnością, a jak już piłka leciała w kierunku bramki na miejscu zawsze był Paweł Pronaj.
W tej części meczu gra była bardzo zacięta, a sędzia główny dwukrotnie musiał sięgać po żółty kartonik, by pokazać go zawodnikom gości.

Po przerwie Witold Mroziewski na boisko wpuścił Mariusza Siarę, który zastąpił Adriana Citko... Świeżych sił wystarczyło mu jednak tylko na mniej więcej kwadrans. Siara kilkakrotnie próbował strzelać, ale za zwyczaj niecelnie. Raz trafił w światło bramki, ale uderzenie było na tyle słabe, że bramkarz z Lublina nie miał żadnych problemów z wychwyceniem piłki.
Na początku drugiej połowy po raz kolejny bramkarza gości usiłował pokonać Biżew, który prowadzał kontratak, wbiegł z piłką z prawej strony na pole karne, ale strzał obronił dobrze ustawiony Mierzwa.  

W piłce nożnej bardzo często jest tak, że niewykorzystane szanse się mszczą. Tak też było podczas tego meczu. W 62 minucie, po kontrze, Kamil Stachyra wybiegł z piłką przed obrońców Łomży i będąc sam na sam z bramkarzem Pawłem Pronajem nie dał mu szans. Utrata bramki jakby rozbiła łomżan. Od tej chwili ich gra była bardzo chaotyczna, a goście wykorzystując to co rusz przeprowadzali kontrataki i tylko dzięki dobrej postawie Pawła Pronaja – bramkarza ŁKS-u wynik nie jest gorszy.

Po meczu trener Witold Mroziewski mówił, że wynik nie jest sprawiedliwy. Że ŁKS do tego spotkania był przygotowany, zmotywowany i u zawodników widać było chęć walki.
- Gdybyśmy wykorzystali 50% szans, które mieliśmy na strzelenie gola wygralibyśmy to spotkanie  - podkreślał Mroziewski. - Lublin miał jednak więcej szczęścia – dodawał szkoleniowiec ŁKS-u.
Witold Mroziewski zapowiedział także oddanie się do dyspozycji zarządu klubu.
- jako człowiek honoru muszę złożyć dymisję. Jeśli zarząd ją przyjmie, odejdę, jeśli zdecyduje, że mam dalej pracować, zostanę w Łomży – mówił Mroziewski.   
 
Prezes ŁKS-u Leszek Gołaszewski zapowiedział, że zarząd dymisją trenera zajmie się podczas najbliższego posiedzenia w poniedziałek. Nie chciał powiedzieć czy dymisja zostanie przyjęta, ale zapowiedział zmiany dodając, że „nie podoba mu się gra piłkarzy”.   
Dodajmy, że w wiosennej rundzie rozgrywek ŁKS na pięć spotkań tylko raz zremisował. Dziś zajmuje przedostatnie miejsce w drugoligowej tabeli. Słabiej od Łomży – póki co wypada zespół Pelikana Łowicz. 
    
 * * *
Wiosenna pogoda sprzyjała około 1,5 tys. kibicom ŁKS-u, którzy zajęli miejsca na stadionie. Niestety dech w piersiach zapierała nie tylko gra piłkarzy, ale także przeraźliwy smród, który niemal nieprzerwanie utrzymywał się nad stadionem. Niektórzy żartowali, że to „broń biologiczna", którą łomżanie zaatakowali piłkarzy z Lublina, ale prawdziwe wytłumaczenie jest o wiele prostsze. Śmierdzi z oczyszczalni znajdującej się po drugiej stronie ulicy Zjazd i co gorsza nie ma szans na zmianę....

200829104429.jpg
Foto: trener ŁKS Browar Łomża Witold Mroziewski po kolejnej porażce
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: prezes ŁKS Browar Łomża Leszek Gołaszewski

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę