Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.gazeta.pl

Zalewski znowu z Mroziewskim? - Gazeta Wyborcza Białystok

Krzysztof Zalewski oraz Adrian Citko od poniedziałku trenują z ekipą ŁKS-u Łomża. Trener Witold Mroziewski od dwóch tygodni stara się zebrać ekipę, która wiosną podjęłaby walkę o utrzymanie w II lidze. Na razie idzie to topornie z uwagi na problemy organizacyjne klubu. Po sobotnim sparingu z Warmią Grajewo (2:0) trener uznał, że do jego kadry nie nadają się Bartosz Szepeta i dwaj Nigeryjczycy - Obaka i Obem. Tak więc w ŁKS-ie nadal największy deficyt panuje w ofensywie.

Tym bardziej że Mroziewski przypomniał sobie wreszcie o Krzysztofie Zalewskim. 30-letni defensywny, uniwersalny zawodnik jeszcze w poprzednim sezonie łatał dziury w Jagiellonii. Sięgano po niego, kiedy były problemy kadrowe, a charakteryzujący się dużą inteligencją boiskową piłkarz zwykle nie zawodził. Ale był też okres, zaraz po powrocie Jagi do II ligi w 2003 r., że Zalewski miał w drużynie niepodważalną pozycję, był nawet jej kapitanem. W końcu przed tym sezonem po raz pierwszy w karierze musiał opuścić Białystok. Do Opola ściągnął go nie kto inny tylko Mroziewski. Jednak jeszcze w trakcie rundy Odra zwolniła trenera, a z Zalewskim rozstała się po rundzie. Zawodnik ma także konkretną ofertę z Freskovity Wysokie Mazowieckie.

Część braków ofensywnych w ŁKS-ie może wypełnić 22-letni Adrian Citko. Nieźle wyszkolony technicznie bratanek Marka kilka razy był przymierzany do Jagiellonii, ale grał najwyżej w rezerwach.

Mroziewski chętnie z powrotem w ŁKS-ie widziałby także Piotra Petasza. Ten jednak trenuje z Piastem Gliwice i stara się rozwiązać umowę w Łomży. W czwartek zaproponował polubowne rozwiązanie sprawy (rezygnując z części należnych mu pieniędzy), ale wciąż nie doczekał się odpowiedzi. Jeśli to się nie zmieni, 12 lutego umowę z winy klubu najprawdopodobniej rozwiąże PZPN.

W środę ŁKS gra sparing w Ostrołęce, a w czwartek wyjeżdża na zgrupowanie do Kętrzyna. Trener Mroziewski twierdził, że pojedzie tam z kadrą skompletowaną co najmniej w 90 procentach.

źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę