Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 22 marca 2023 napisz DONOS@

1% dla STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ NOWOGRODU

W 2005 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu otrzymało status organizacji pożytku publicznego.Przyznanie takiego statusu upoważnia do przyjmowania pieniędzy od osób prywatnych w wysokości 1% od podatku dochodowego. SPN od 2 lat otrzymuje pieniądze z tego tytułu, które służą nam na finansowanie imprez takich jak: Rajd Rowerowy, Zawody Wędkarskie, działalność „Klubu Seniora”, wydawanie „Głosu Nowogrodzkiego”.Zdarzają się również darowizny, ich udział w ogólnej kwocie jest skromny. Wszystkim członkom SPN i sympatykom dziękujemy za wpłaty. Nie mamy innych źródeł dochodów, dlatego jesteśmy szczególnie wdzięczni za tę pomoc. W 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego. Poniżej publikujemy te zasady, które stwarzają wygodniejszą sytuację chętnym do wpłacenia 1% podatku na nasze konto.Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, - podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, - podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?
1. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chcę przekazać 1 % należnego podatku (art.45 ust.5c ustawy o pdpf). W naszym wypadku
Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu, nr KRS 0000235186Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla organizacji pożytku publicznego, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Maciej Estkowski – Prezes SPN

 

 

Głos Nowogrodzki
pt, 28 grudnia 2007 18:37
Data ostatniej edycji: wt, 31 maja 2011 12:48:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę