Łomża słabsza od Ostrołęki

Siatkarki UKS „Jedynka” Łomża musiały uznać wyższość zawodniczek ZEO Nike Ostrołęka. W rozegranym w sobotni wieczór w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce drugoligowym spotkaniu obu drużyn na parkiecie królowały gospodynie, które wygrały ten mecz 3 : 0. - Było widać kto o co gra. My o utrzymanie w II lidze, a siatkarki z Ostrołęki mają większe ambicje – komentował mecz trener UKS „Jedynka” Łomża Mirosław Skawski.

Zespół ZEO Nike Ostrołęka jest zespołem z dużo większym doświadczeniem niż łomżyńska „Jedynka”. Widać to było na parkiecie. Na początku każdego seta gra była wyrównana, ale czym dalej tym przewaga zawodniczek z Ostrołęki stawała się coraz bardziej widoczna, a na tablicy wyników zwiększa się ich przewaga. Ostrołęczanki dwa pierwsze sety wygrały do 19, a trzeci do 18.
- Ta porażka była wliczona – mówił po meczu niepocieszony Mirosław Skawski. Trener zawodniczek UKS „Jedynka” Łomża podkreślał, że miał nadzieję, że podobnie jak w spotkaniu z AZS AWF Warszawa jego podopiecznym uda się urwać choć jednego seta.
- Zagraliśmy na marę naszych możliwości, a zawodniczki z Ostrołęki na miarę swoich. Widać wyraźnie było kto był lepszy. Gratulacje należą się ostrołęczankom. Gra tu kilka świetnych zawodniczek: Drwięga, Walasek, Gosko – wyliczał trener łomżanek.
Zawodniczki UKS „Jedynka” Łomża dopingowało kilkudziesięciu łomżyńskich, którzy przyjechali na mecz do Ostrołęki. W tej grupie był także prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, który na trybunach zasiadł wraz z prezydentem Ostrołęki Januszem Kotowskim.