Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 46

Jadą auta jadą

Unia Europejska dała nam nie tylko podwyżki, ale i nieograniczone możliwość... przywiezienia z zachodu starego samochodu. Jako Europejczycy możemy kupić samochód gdzie tylko chcemy, jaki chcemy i taki na jaki nas stać. Zwłaszcza ten ostatni wyznacznik jest w tym miejscu szczególnie ważny. Na zachodzie stare auta są tańsze – dużo tańsze niż w Polsce.


Od pierwszego maja, najpierw nieśmiało, ale z każdym dniem coraz bardzie ochoczo łomżanie ruszyli na zachód w poszukiwaniu swojego auta. O tym ilu się tam wybrało mogą świadczyć dane choćby z Urzędu Skarbowego. „Podlasianie, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, z innych państw Wspólnoty sprowadzili już blisko 2,5 tys. używanych aut. W czerwcu było ich cztery razy więcej niż w maju. Co ciekawe, najwięcej używanych aut zakupili mieszkańcy Suwałk i Łomży.”
W naszym mieście o ile jeszcze w kwietniu z zagranicy ściągnięto 59 aut to w maju było ich już 291 i co ważne ta liczba stale wzrasta. Krzysztof Grygo naczelnik łomżyńskiego Urzędu Celnego dodaje, że samochodów jest za dużo jak na możliwości urzędu, dlatego celnicy muszą pracować nie tylko po godzinach, ale także w soboty, a i to na niewiele już pomaga. W miejscowych Urzędzie Celnym cli się nawet do 100 takich samochodów dziennie.

Coraz dłuższe kolejki ustawiają się także przed wydziałem komunikacji w Ratuszu. Aby zarejestrować nowe stare autko trzeba odstać lub odsiedzieć (jak ktoś ma szczęście) nawet kilka godzin. I nie ma się co dziwić bo liczba rejestrowanych tu samochodów po wejściu do Unii wzrosła i to drastycznie. Już w maju zarejestrowano około 200 samochodów, a w czerwcu o ponad sto więcej.
Samochody na zachodzie są tańsze, lub jak twierdzą ci co je sprowadzają były tańsze. Okazuje się bowiem, że w ciągu dwóch miesięcy Polacy w miarę skutecznie oczyścili, zwłaszcza Niemcy, ze starych samochodów. jak twierdzą „eksperci” po auta na zachód opłacało się będzie jeździć zimą. Dlaczego? Bo wówczas będzie znacznie więcej stłuczek i wypadków, a na sprowadzaniu takich właśnie samochodów można najwięcej zarobić lub zaoszczędzić.

Dodajmy już dziś statystycznie swoje własne autko ma niemal co trzeci mieszkaniec Łomży - wliczając w to także niemowlęta. Liczba zarejestrowanych w Wydziale Komunikacji Urzędu Miejskiego samochodów zbliża się do 20 000.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę