Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 217

Prezydencka nagroda dla małżonki

W łomżyńskich szkołach pracuje ponad tysiąc nauczycieli. W niedzielę nauczyciele obchodzili swoje święto... Trzy dni wcześniej kilkudziesięciu z nich za ciężką pracę i wysokie osiągnięcia zostało uhonorowanych orderami, medalami i nagrodami państwowymi, ministerialnymi, kuratoryjnymi, a także nagrodami finansowymi prezydenta Łomży. W tej ostatniej grupie była także żona wiceprezydenta Łomży d.s. oświaty... To jej mąż stał na czele komisji, która te nagrody przyznawała...

Zastępca prezydenta Łomży d.s. oświaty Krzysztof Choiński nie chciał na ten temat rozmawiać. Powiedział jedynie, że o nagrodę dla jego żony wystąpiła dyrektor szkoły, w której pracuje.
Aleutyna Kołos, szefowa łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, która jest także członkiem komisji przyznającej prezydenckie nagrody mówi, że dla niej nie jest dziwne, że żona prezydenta od prezydenta dostała nagrodę...
- Dyrektor szkoły wystąpiła o nagrody dla trójki nauczycieli, my przyznaliśmy je dwóm z nich – mówi. - Nie można żony prezydenta skreślać tylko dlatego, że jej mąż jest prezydentem – argumentuje Kołos.
Co innego twierdzą nauczyciele, których pytaliśmy o zdanie na ten temat. Wolą pozostać anonimowi, ale wszyscy mówią, że właśnie dlatego, że jest żoną prezydenta nagrody nie powinna otrzymać...
Na „Miejski Dzień Edukacji Narodowej” - imprezę, podczas której nagradzano najlepszych nauczycieli nie zaproszono dziennikarzy.  Prezydent Choiński twierdzi, że to wina biura prasowego ratusza...  To zaś odpowiada, że impreza „była ogólnie dostępną i rozpropagowaną na terenie naszego miasta, czego wyrazem było powitanie na wstępie przez prowadzącego m.in. przedstawicieli mediów”. Niestety tych na sali nie było, czego wyrazem może być kolejne zdanie z tłumaczenia biura prasowego. „Niezrozumiały brak zainteresowania ze strony dziennikarzy(...)”.
W tym roku do nagrody prezydenta Łomży nominowanych było ponad 40 nauczycieli. O tym, kto z nich ostatecznie tę nagrodę otrzymał, decydowała kilkuosobowa komisja, której przewodniczy wiceprezydent d.s. oświaty Krzysztof Choiński.  Jego żona była jednym z 28 nauczycieli, którzy znaleźli uznanie w tej komisji i ostatecznie otrzymali nagrodę ufundowaną przez prezydenta Łomży. Jak bardzo prezydent docenił pracę swojej żony? To jest tajne.... Biuro prasowe ratusza nie odpowiedziało na pytanie dotyczące tego, ile w tym roku wynosiła ta nagroda... Warto wspomnieć, że przed dwoma laty było to niemal 2 tys. zł. Podczas tej samej uroczystości uhonorowano także blisko 50 nauczycieli z Łomży i regionu,  wręczając im ordery, medale i nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratora Oświaty. Dziennikarze nie mieli okazji tego zrelacjonować i tym samym pokazać najlepszych nauczycieli, bo ich na miejskie uroczystość Dnia Edukacji Narodowej nie zaproszono...

Z białostockiego kuratorium oświaty otrzymaliśmy listę nauczycieli uhonorowanych w Łomży.
Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali: Hanna Suchodolska i Jan Marian Pilch.
Brązowy Krzyż Zasługi: Teresa Chludzińska, Irena Dąbrowska, Sylwia Dunajewska, Marianna Gugnacka, Józef Janczewski, Iwona Katarzyna Niksa, Grażyna Małgorzata Ważna Zwierzyńska i Dorota Mocarska.
Medale Komisji Edukacji Narodowej: Boraczewska Barbara, Borawska Barbara, Cholewicka Małgorzata, Cwalina Hanna Maria, Dąbrowska Halina, Dzwonecka Henryka Alina, Engler Jadwiga Krystyna, Filipkowska Beata Joanna, Góźdź Regina, Grabowska Ewa Grażyna, Grużewska Halina, Iwanicka Wiesława, Jarmosz Małgorzata Krystyna, Kościuszko-Radom Iwona, Kotowski Marian Inocenty, Krajewska Danuta Alicja, Lasek Danuta, Łebkowski Karol, Mackiewicz Danuta, Mikołajewska Maria, Mioduszewski Wojciech, Niemyjska Barbara, Piechocińska Anna, Pikul Monika Dorota, Przystępska Ewa, Reszewicz Agata, Szozda Aleksander Grzegorz, Wielądek Barbara, Wiktorzak  Aneta Anna.
Nagrody Ministra Edukacji Narodowej: Jolanta Radgowska, Katarzyna Lipska i  Jerzy Chodnicki.
Nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty:  Gierałtowska Małgorzata, Sokolik Józef, Grajewska Ewa Zofia, Grzyb Jan, Komarowska Elżbieta, Łuba Jerzy, Dorota Chilńska.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę