Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Miasto może stracić dotację?

Opóźnia się realizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży. Boisko miało być ukończone na 1 października, ale będzie za co najmniej trzy tygodnie... To może skończyć sie tym, że miasto utraci przyznaną przez ministerstwo sportu dotację.

 Budowa boiska przy „piątce” jest dotowana w ramach ministerialnego programu realizowane „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży”. Miasto otrzymało na ten cel dotacje w wysokości ok. 50% kosztów realizacji inwestycji czyli 115 tys zł. Jednym z warunków było jednak oddanie go do użytku do 30 września... Niestety terminu tego nie udało sie dotrzymać. Ratusz w Łomży twierdzi, że czyni starania aby pieniędzy nie utracić, a winą za opóźnienie obarcza... radnych. Urzędnicy z miasta uzasadniają, że radni z opóźnieniem przyjęli uchwałę o przekazaniu na budowę boiska pieniędzy z budżetu miasta. Poza tym jak zauważa biuro prasowe ratusza na opóźnienia mogły mieć wpływ także przedłużające się procedury przetargowe.

Wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią, które jest budowane przy „piątce” będzie miało długość 44, a szerokość 22 metrów. Zgodnie z nowym planem ma zostać oddane do użytku za po 20 października.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę