Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Szybka jak... Rostkowska

Główne zdjęcie
Anna Rostkowska
(Zawody Wrocław 22.06.2006)

W Międzynarodowym Memoriale Tadeusz Ślusarskiego i Władysława Komara rozegranym w sobotę (18.08.2007r) w Międzyzdrojach doskonale zaprezentowała się Anna Rostkowska – reprezentantka Klubu Athletics Jakać Młoda, która wygrała bieg na 1000m wynikiem 2:36,95. Wynik ten jest najlepszym tegorocznym rezultatem na świecie na tym dystansie, jest on jednocześnie rekordem województwa podlaskiego. Poprzedni rekord został ustanowiony w 1974 roku i był o ponad 10 sekund słabszy od tego ustanowionego przez Rostkowską.

Klub Sportowy Athletics został zarejestrowany jesienią 2006 roku w Starostwie Powiatowym w Łomży, a licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki otrzymał 20 lipca 2007 roku.

Anna Rostkowska jest reprezentantką Polski w biegach średnich i absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zawodniczką AZS AWF Wrocław była do 11 stycznia 2007 roku. W barwach AZS-u 5-krotnie zdobywała tytuł mistrzyni Polski seniorek w biegu na 800m, Mistrzostwo Europy do lat 23 oraz srebrny medal Halowych Mistrzostw Europy w Wiedniu w 2002 roku w sztafecie 4*400m. Jako studentka dwukrotnie uczestniczyła w Uniwersjadzie. Na swoim koronnym dystansie 800m zajęła 4 miejsce w Pekinie w 2001 roku i zdobyła srebrny medal w koreańskim Daegu w 2003 roku. Zaledwie 0,04 sekundy zabrakło jej do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach 2004 roku.
Po kłopotach zdrowotnych powraca do rywalizacji na bieżni. Jej celem i marzeniem jest występ na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Trenerem Anny Rostkowskiej od 2000r  jest jej mąż Piotr Rostkowski – aktualny rekordzista Polski w biegu na 1500m (3:35,62), który karierę sportową rozpoczynał w klubie WLKS Narew Łomża pod okiem trenera Sylwestra Choińskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę