Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Król na bagnach

Główne zdjęcie
"Król na bagnach"
Krzysztof Kawenczyński

Król" Biebrzy czyli Krzysztof Kawenczyński mieszka w Suchej Barci - jedynej zagrodzie w Budach którą na stałe zamieszkuje człowiek. Jeszcze 10 lat temu Krzysztof mieszkał w Warszawie, gdzie przy Barbakanie miał swój własny antykwariat.

Po raz pierwszy nad Biebrzę przyjechał 30 lat temu i jak sam mówi, od razu się zakochał w tutejszym krajobrazie. Gdy przyjechał tu ponownie 10 lat temu na nowo odżyła miłość do pól bagien i lasów. Wtedy postanowił zamieszkać tu na stałe. Sprzedał antykwariat, kupił Suchą Barć, spakował walizki i na zawsze pożegnał się z cywilizacją. Od tamtej pory rytm jego życia wyznacza przyroda.

Wnętrze jego domu przypomina prawdziwy skansen. W kuchni stare garnki, gliniane dzbanki, stary kaflowy piec oraz balia do prania.W pokoju mnóstwo starych książek, rzeżb i obrazów. Nastroju dodaje melancholijna muzyka płynąca z przedwojennego gramofonu. Z dobrodziejstw cywilizacji ma tylko prąd i telefon.

W stajni na podwórku mieszkają dwa tarpany: Lambada i Liwar; na ganku przed domem wylegują się koty a po podwórku biegają psy. Latem mieszka z nimi również rodzina bociania.

Na podwórku stoi jeszcze jedna drewniana chata którą Krzysztof wynajmuje dla gości. Przekraczając jej próg przenosimy się na początek 20 wieku... Nielada atrakcję stanowi drewniana sauna w której zarzyć można gorącej kąpieli.

Sucha Barć stanowi doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd. Oprócz tego, że możemy na chwilę poczuć się tak jak nasi przodkowie, to jeszcze podczas spaceru do lasu czy na bagna nietrudno o spotkanie z największym ssakiem żyjącym nad Biebrzą - łosiem. W pobliżu znajdują się oznakowane szlaki turystyczne oraz wieża z pięknym widokiem na dolinę Biebrzy.

Do "Suchej Barci" dojeżdża się polną drogą, na którą wjechać można z "carskiej drogi" między Laskowcem a Osowcem. Z Łomży jest około 50 km.

Kontakt:
Krzysztof Kawenczyński
Sucha Barć
tel.: 219-50-09

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę