Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Król na bagnach

cz so, 13 marca 2004 10:50

Król" Biebrzy czyli Krzysztof Kawenczyński mieszka w Suchej Barci - jedynej zagrodzie w Budach którą na stałe zamieszkuje człowiek. Jeszcze 10 lat temu Krzysztof mieszkał w Warszawie, gdzie przy Barbakanie miał swój własny antykwariat.

Tykocin i okolice

cz so, 13 marca 2004 10:56

Tykocin to jedno z piękniejszych miasteczek w naszym regionie. Nieco zapomniany i położony dziś na uboczu w ciągu stuleci odgrywał ważną rolę w dziejach Podlasia i Rzeczpospolitej. Z historią Tykocina nierozerwalnie wiążą się nazwiska: Jana Klemensa Branickiego - hetmana koronnego, mecenasa kultury i sztuki; Stefana Czarnieckiego - hetmana polnego, zwycięzcy z okresu najazdu szwedzkiego i Zygmunta Augusta - ostatniego króla z dynastii Jagiellonów.

Zaproszenie do Olszyn

cz so, 13 marca 2004 11:00

Planując weekendowy wypoczynek, coraz częściej szukamy miejsc z dala od miejskiego zgiełku, gdzie w ciszy i spokoju moglibyśmy zapomnieć o trudach minionego tygodnia, zregenerować siły oraz w gronie przyjaciół lub znajomych wypić szklaneczkę dobrego trunku.

Powrót do epoki kamienia

mm nie, 12 grudnia 2004 21:34

Kilkadziesiąt osób przez dwa dni - sobotę i niedzielę – przysłuchiwało i przyglądało się jak żyli ludzie nad Biebrzą w epoce kamienia łupanego. „Z pradziejów Doliny Biebrzy” to temat i tytuł pierwszego w tym sezonie spotkania Wszechnicy Biebrzańskiej. Biebrznięci na wykładach i specjalnych terenowych zajęciach spotykają się już od pięciu lat. W niedzielę w Mamuciej Dolinie - osadzie z epoki kamienia w okolicy wsi Szostaki uczyli się jak przed tysiącami lat tubylcy rozpalali ogień, lepili garnki czy polowali.

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę