Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zielona Architektura jednak lepsza...?

Zielona Architektura - firma, która niefortunnie, z ogromnym poślizgiem wykonała I etap modernizacji stadionu przy ulicy Zjazd w Łomży będzie także przeprowadziła II etap jego modernizacji. Ratusz właśnie ogłosił, że to Zielona Architektura wygrała powtórzony przetarg na budowę boiska bocznego na stadionie. Cena z jaką zaproponowała ZA za zmodernizowanie boiska bocznego wynosi 810 tys zł. Dodajmy, że w pierwszym przetargu wygrało konsorcjum pod przewodnictwem Przedsiębiorstwa Wielobranżowego “ZIEJA” z Łomży.

Zarówno warszawska Zielona Architektura jak i łomżyńskie PW „Zieja” wystartowały w obu przetargach. W pierwszym, dzięki niższej cenie, przetarg wygrała firma z Łomży, ale po odwołaniu Zielonej Architektury, władze miasta dopatrzyły się w zwycięskiej ofercie błędu w cenie... co  jak wyjaśniał Łukasz Czech z biura prasowego ratusza powinno skutkować odrzuceniem oferty. W powtórce przetargu gafy już nie było.... urzędnicy ratusza odrzucili ofertę firmy z Łomży. W tej sytuacji Zielona Architektura konkurencji nie miała.  
- Oferta została przygotowana zgodnie z wymogami ustawy Pzp, spełnia istotne warunki, określone w SIWZ i jako jedyna nie podlega odrzuceniu oraz nie występują żadne okoliczności, skutkujące unieważnieniem postępowania – napisał wiceprezydent d.s. inwestycji Marcin Sroczyński.

W ramach II etapu modernizacji stadionu miejskiego ma zostać wykonanie odwodnienia wałów przeciwpowodziowych przy boisku treningowym, zbudowana instalacji nawadniająca i odwodnienie, a także wykonana płyty boiska treningowego z nawierzchnią trawiastą z trawy wysiewanej. Prace mają zostać zakończone do 30 września tego roku, ale samo boisko boczne będzie odebrane dopiero 8 miesięcy później, a w tym czasie całe ma się zazielenić.
 
Zakres prac w większości pokrywa się z tym co Zielona Architektura miała wykonać „za karę” za kilkumiesięczne opóźnienia przy realizacji I etapu modernizacji stadionu. Zgodnie z tym co przekazał Łukasz Czech z biura prasowego ratusza kary jakie naliczono firmie za niedotrzymanie terminów realizacji umowy sięgaja 200 tys zł. 
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę