Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Między nami PNIAMI i pniaczkami

Tytuł szkolnej gazetki „Między nami Pniami i pniaczkami” wiąże się z nazwą miejscowości. Według „Słownika etymologicznego języka polskiego” hasło: pień, pniak /wyso/pienny (o róży, lesie); często w nazwach miejscowości, Pniewo itd.; zbiorowe pniewie. Wyraz pień stał się też podstawą tytułu gazetki; Pnie duże – dorośli, małe pniaczki – dzieci – wszyscy stanowimy nierozerwalną całość z naszą miejscowością.

            Pierwszy numer gazetki ukazał się w grudniu 2000 r. i od tego czasu jest  bardzo ważnym elementem uczniowskiego życia. Zamieszczane w niej teksty informują o naszych sukcesach i problemach, o organizowanych w szkole imprezach, prezentują członków Rodziny Jabłońskich – patrona szkoły. Przygotowując kolejne numery, staramy się rozwijać i wyzwalać działania twórcze uczniów. Dbamy o to, aby w gazetce znalazły się sprawozdania i relacje z ważnych wydarzeń i uroczystości szkolnych, wywiady z ciekawymi ludźmi. Są też stałe rubryki, takie jak: Szkolne wiadomości, Koniecznie przeczytaj, Ciekawe, dziwne, niezwykłe.  W okresach świątecznych dominują teksty o tradycjach Bożego Narodzenia czy Wielkanocy.     Uczniowie, pracując przy powstawaniu pisma, poznają gatunki dziennikarskie, rozwijają swoje kompetencje komunikacyjne, uczą się pracy w grupie, dyscypliny. Gazetka inspiruje ich twórczość literacką, pełni ważną rolę w edukacji kulturalnej, w naturalny sposób, poprzez praktyczne działanie pozwala na realizację elementów ścieżki czytelniczej i medialnej. Poza tym gazetka jest narzędziem służącym promocji szkoły w środowisku, a  czytana przez rodziców informuje ich o ważnych wydarzeniach z życia szkoły, sukcesach i osiągnięciach ich dzieci.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę