Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Rekord Polski Daniela Chylińskiego

Główne zdjęcie
Daniel Chyliński (drugi z lewej) podczas wali z rywalem na ostatnim okrążeniu w rekordowym biegu na 800m

Daniel Chyliński zawodnik LUKS PREFBET Śniadowo pobił 35-letni Rekord Polski w biegu na 800 metrów juniorów młodszych. Podczas rozegranych w sobotę w Spale biegów Daniel dystans ten pokonał w czasie 1:55,67. Wynik ten jest o 0,13 sek. lepszy do ustanowionego w 1972 r. dotychczasowego rekordu kraju.

Daniel Chyliński tuż po biegu
Daniel Chyliński tuż po biegu
od lewej: Trener - Andrzej Korytkowski, Rekordzista - Daniel Chyliński, Zając rekordowego biegu - Daniel „Rudy” Rutkowski
od lewej: Trener - Andrzej Korytkowski, Rekordzista - Daniel Chyliński, Zając rekordowego biegu - Daniel „Rudy” Rutkowski

– Wynik mógł być jeszcze lepszy ale „wciął” się zawodnik pomiędzy mnie a pełniącego rolę zająca Daniela Rutkowskiego, zawodnik zwalniał, przyspieszał, i przez długo nie dawał się wyprzedzić ale już po 600m (do tego miejsca prowadził „Rudy” 1:26,0) zaatakowałem mocno i pomimo oporu udało mi się wyjść na prowadzenie, którego nie oddałem do końca - mówi Daniel Chyliński.

Z pobitego rekordu cieszy się także Andrzej Korytkowski trener biegaczy ze Śniadowa.
– Świetna sprawa! 35 lat rekord czekał aż ktoś ogolimy brodę! Cieszę się że to uczynił mój podopieczny, który swoją postawą tj. ambicją, skromnością, pokorą i zaufaniem do trenera, jak najbardziej zasłużył sobie na ten świetny wynik. Tydzień temu Daniel uzyskał najlepszy wynik w historii halowej polskiej Lekkiej Atletyki w kat. juniorów młodszych (w tej kat. nie notuje się Rekordów Polski na 400m) na 400m – 51,13 poprzedni z 1995r wynosił 51,25s, a przed tygodniem został vice mistrzem Polski Juniorów Młodszych na 600m.

Na tym samym mitingu Magdalena Stankiewicz (jak na mistrzynię Polski przystało) uzyskała znakomity wynik na 800m – 2:11,48.
- Jeśli się nie mylę – mówi Korytkowski – to jest to najlepszy wynik od minimum 6-ciu lat uzyskany w kat. juniorek na tym dystansie w Polsce (udało mi się dotrzeć do tabel z lat 2002 – 2005) a w tym roku nie słyszałem żeby ktoś pobiegł szybciej.

Zarówno Magda (mieszkanka Wizny) jak i Daniel (Rakowo Nowe gmina Mały Płock) są uczniami ZSEiO nr 6 w Łomży. Wynik Magdy daje nadzieje na pobicie rekordu Polski (2:08??) w przyszłym sezonie ponieważ zawodniczka jeszcze rok będzie juniorką.
- Magda dostała powołanie do Kadry Polski Juniorów, ale zrezygnowała z tego bo chce trenować ze mną - podkreśla Andrzej Korytkowski. - Cieszę się ze nie zawiodłem jej zaufania bo zarówno złoto na HMPJ gdzie pokonała dziewczyny z kadry Polski jak i jej ostatnie występy dowodzą że podjęła trafną decyzję.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę