Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Stadion znowu opóźniony

Pierwszy etap remontu łomżyńskiego stadionu to miała być pestka. Zapowiadano, że prace da radę wykonać w kilka tygodni. Tymczasem po raz kolejny wykonawca modernizacji złapał opóźnienie. Choć prace prowadzone są już od połowy września... i koniec jest już ponoć blisko, zawalono już drugi termin oddania obiektu. Tym razem nie pomogła nawet wyjątkowa ciepła zima.

Przypomnijmy w ramach pierwszego etapu modernizacji stadionu wykonywane są: płyta główna wraz z odwodnieniem i nawodnieniem, nowa trybuna boczna na „wałach” oraz podbudowa pod ośmiotorową bieżnię. I właśnie nie udało się zakończyć tego ostatniego.
- Wykonawca musi wykonać jeszcze podbudowę asfaltową pod bieżnią – mówi wiceprezydent d.s. inwestycji Marcin Sroczyński. - Technolodzy wskazują, że najlepiej byłoby wykonać tę podbudowę wiosną, ale możliwe będzie – przy odpowiedniej pogodzie -  wylanie asfaltu w przyszłym tygodniu – dodaje. Wiceprezydent podkreślają też, że prace te nie mają żadnego wpływu na to czy stadion nadawałby się do drugoligowych rozgrywek czy też nie. W jego ocenie już spełnia on wymogi drugiej ligi piłkarskiej.

Prezydent nie chce „wróżyć” kiedy prace na stadionie zostaną zakończone. Mówi, że w najgorszym wypadku firma która wykonuje prace w ramach kary za niedotrzymanie terminu realizacji umowy wykona koleje zadanie.

Dodajmy, że „za karę” związaną z niedotrzymaniem październikowego terminu realizacji zadania firma „Zielona Architektura” ma wykonać boiska treningowe. Prace mają rozpocząć się w drugim kwartale roku. Jednocześnie mają być „modernizowane” dwa boiska treningowe.  Na tym obok głównego boiska zakres prac obejmuje wykonanie odwodnienia, instalacji deszczowej oraz płyty z trawy wysiewanej, a na boisku po drugiej stronie ulicy Zjazd tylko ponownego zasiania trawy.

Koszt pierwszego etapu modernizacji stadionu w Łomży wynosi 3 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę