Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Czytanie duchowe na dziś


Kazanie Świętego Augustyna, biskupa (Sermo 304, 1-4)

Podawał wiernym świętą Krew Chrystusa

Kościół rzymski poleca nam czcić dzisiaj rocznicę zwycięskiej śmierci świętego Wawrzyńca: u jego stóp legła bezsilnie wściekłość wrogów, wzgardził on ich pochlebstwami i tym samym podwójnie pokonał srożącego się przeciw niemu szatana. Jak wam dobrze wiadomo, Wawrzyniec pełnił w tym Kościele obowiązki diakona. Podawał wiernym świętą Krew Chrystusa, swoją też krew za Niego rozlał w ofierze. Święty Jan Apostoł wyjaśnił nam tajemnicę Wieczerzy Pańskiej: Chrystus "oddał za nas swoje życie. My także winniśmy oddać życie za braci". Bracia! Święty Wawrzyniec zrozumiał te słowa i tak też postąpił; to, co wziął u Stołu Pańskiego, to też i oddał. Umiłował Chrystusa w swoim życiu, upodobnił się do Niego w swojej śmierci. Bracia! Jeżeli prawdziwie miłujemy Chrystusa, naśladujmy Go i my. Nie ma lepszego dowodu naszej miłości jak wzorowanie się na danym nam przykładzie. Chrystus przecież również "cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za nim Jego śladami". Święty Piotr chciał zapewne przez to powiedzieć, że męka Chrystusa tym tylko przynosi owoce, którzy idą Jego śladami i że jest ona użyteczna tylko dla tych, którzy z niej biorą wzór. Święci męczennicy poszli za Chrystusem, przelali swą krew, jak i On przeszli przez mękę. Ale nie tylko oni sami. Bo gdy przeszli, pomost ten nie został zerwany ani nie wyschło to źródło, z którego oni zaczerpnęli. O moi bracia! Jakże rozkwita ogród Pański: kwitnie różami męczeństwa i lilią dziewictwa, wzrasta w nim bluszcz życia małżeńskiego i fioletowy kwiat wdowieństwa. Zaiste, żaden rodzaj życia nie powinien wątpić o rzeczywistości swojego powołania. Chrystus poniósł mękę za wszystkich i prawdą jest to, co powiada Pismo, że "pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy".

więcej: https://brewiarz.pl/viii_20/1008p/godzczyt_osb.php3#czyt2

S. Stefania OSB
śr, 13 marca 2019 08:45
Data ostatniej edycji: pon, 10 sierpnia 2020 08:36:51

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę