Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lipca 2021 napisz DONOS@

Czytanie duchowe na dziś


Homilia świętego Jana Damasceńskiego, biskupa (Homilia 6 w święto Narodzenia NMP, 2. 4. 5. 6)

Po owocach poznacie ich

Bogurodzica Dziewica miała narodzić się z Anny; Anna zaś była niepłodna aż do czasu, gdy łaska przyniosła swój owoc, albowiem natura nie ośmieliła się wyprzedzić porządku łaski. Wypadało bowiem, by jako pierworodna przyszła na świat ta, z której miał się narodzić "Pierworodny wobec każdego stworzenia", w którym wszystko ma istnienie. O błogosławieni, Joachimie i Anno! Wszyscy ludzie są wam dłużni, bo dzięki wam dar nad dary został ofiarowany Stwórcy: najczystsza Matka, która jedna tylko godna była Stwórcy. Śpiewaj z radości Anno, "niepłodna, któraś nie rodziła, wybuchnij weselem i wykrzykuj, któraś nie doznała bólów porodu". Wesel się, Joachimie, bo z twojej córki "Dziecię się nam narodziło i Syn został nam dany. I zwać Go będą Zwiastunem" zbawienia świata, "Bogiem wszechmocnym". Bogiem jest to Dziecię. O zaiste, błogosławieni i nieskalani Joachimie i Anno! Po waszym owocu poznać was można, tak jak powiedział Pan: "Po ich owocach poznacie ich". Tak postępowaliście w waszym życiu, aby ono było miłe Bogu i godne tej, która z was się zrodziła. Wasze życie było czyste i święte i właśnie dlatego wydaliście na świat klejnot dziewictwa: tę, która zawsze pozostała Dziewicą: tak wtedy, gdy rodziła syna, jak też przedtem i potem. Ona jednak miała zachować dziewiczość ducha, serca i ciała.

więcej: https://brewiarz.pl/vii_21/2607p/godzczyt_osb.php3#czyt2

S. Stefania OSB
śr, 13 marca 2019 08:45
Data ostatniej edycji: pon, 26 lipca 2021 08:17:05

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę