niedziela, 15 września 2019 napisz DONOS@

Czytanie duchowe na dziś


- Kazanie świętego Augustyna, biskupa: "O pasterzach" (Sermo 46, 1-2)

Jesteśmy chrześcijanami i zwierzchnikami

Całą naszą nadzieję pokładamy w Chrystusie, On też jest naszą jedyną chwałą i naszym zbawieniem. Nie od dzisiaj o tym wiecie, moi bracia ukochani, bo należycie do Tego, który prowadzi Izraela i wiedzie go na pastwiska. Istnieją jednak i tacy pasterze, którzy chwalą się tym imieniem, ale nie chcą spełniać obowiązków z nim związanych. Rozpatrzmy więc zarzuty, które Bóg im stawia przez usta proroka. Posłuchajcie uważnie, posłuchajmy i my sami ze drżeniem. "Pan skierował do mnie słowa tej treści: Synu człowieczy, prorokuj o pasterzach Izraela". Przeczytano nam to przed chwilą i o tym też postanowiliśmy cośkolwiek powiedzieć wam, czcigodni bracia. Bóg nam dopomoże w powiedzeniu prawdy, jeżeli tylko nie będziemy wypowiadali naszego własnego zdania. Bo gdybyśmy mówili tylko od siebie, bylibyśmy pasterzami pasącymi siebie, a nie owce nam powierzone. Jeżeli zaś przekazujemy słowa Pana, to On sam wtedy was pasie, niezależnie od tego, kim się posługuje. "Tak mówi Pan, Bóg: Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie pasą! Czyż nie powinni pasterze paść owiec?" Znaczy to, że pasterze nie powinni paść siebie, ale paść owce. Taki jest pierwszy zarzut im postawiony. A kim są ci, którzy pasą siebie? To ci, o których mówi Apostoł: "Wszyscy szukają własnego pożytku, a nie - Chrystusa Jezusa". Bo my, będąc pasterzami nie dla naszych zasług, ale z miłosierdzia i ustanowienia Pana, który też zażąda od nas ścisłego rozrachunku, jesteśmy zarazem i chrześcijanami, i pasterzami. Chrześcijanami dla naszego własnego dobra, pasterzami zaś dla waszego pożytku.

więcej: https://www.brewiarz.pl/ix_19/1509p/godzczyt_osb.php3#czyt2

S. Stefania OSB
śr, 13 marca 2019 08:45
Data ostatniej edycji: nie, 15 września 2019 11:32:42

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę