Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Czytanie duchowe na dziś


Z Traktatu świętego Cypriana, biskupa: "O śmiertelności" (Tract. 18, 24. 26)

Nie lękajmy się śmierci, myślmy o nieśmiertelności

Pamiętajmy o tym, że mamy czynić wolę Boga, a nie naszą własną. Pan każe nam modlić się o to codziennie. Nie wypada przecież i jest zakłamaniem modlić się, by stała się wola Boga, a równocześnie sprzeciwiać się jej, gdy nas powołuje i zabiera z tego świata. W obliczu śmierci bronimy się i uchylamy; odchodzimy stąd z konieczności, a nie z dobrej woli - i idziemy ku Panu smutni i przygnębieni, tak jak oporni słudzy, których siłą trzeba tam przywodzić. Chcemy od Niego otrzymać nagrodę w niebie, a przychodzimy tam jakby wbrew naszej woli. Po cóż zatem modlimy się i prosimy, by przyszło królestwo niebieskie, skoro tak nas raduje niewola tego świata? Po cóż wciąż od nowa prosimy i błagamy, by nadszedł dzień królestwa, jeśli bardziej pragniemy i życzymy sobie tu służyć diabłu, niż królować z Chrystusem? Świat nienawidzi chrześcijan; czemuż więc kochasz tego, który ma cię w nienawiści, a nie idziesz raczej za Chrystusem, który cię odkupił i ciebie miłuje? W swoim liście Jan woła i napomina, by nie miłować świata i nie iść za jego pożądiiwościami. "Nie miłujcie świata - pisze - ani tego, co jest na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. Wszystko bowiem, co jest na świecie, jest pożądliwością ciała, pożądliwością oczu i pychą tego świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki". Ukochani bracia! Bądźmy raczej gotowi całym duchem, ze wszystkich sił i z wiarą niewzruszoną wypełnić wszystko, czego Bóg od nas zażąda. Nie lękajmy się śmierci, myślmy o nieśmiertelności. Naszą postawą okażmy żywą naszą wiarę.

więcej: https://brewiarz.pl/xi_22/2511p/godzczyt_osb.php3#czyt2

S. Stefania OSB
śr, 13 marca 2019 08:45
Data ostatniej edycji: pon, 28 listopada 2022 06:24:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę